Yüksek hızlı tren onarım ihalesini 6,4 milyon TL’ye Bilal Erdoğan’ın kayınpederi aldı

Bilal Erdoğan’ın kayınpederi Orhan Uzuner’in şirketi, TCDD’den 6,4 milyon TL’lik bir ihale daha aldı. Son 10 yılda kamudan 426 milyon TL’lik ihaleyi kapan Uzuner’in şimdi de yüksek hızlı tren hatlarını onaracağı öğrenildi

Bilal Erdoğan’ın kayınpederi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünürü olan Orhan Uzuner’in yönetim kurulu üyesi olduğu Uzka İnşaat Şirketi’nin Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’ndan (TCDD) milyonlarca liralık bir ihale aldı.

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, TCDD 29 Mart’ta “YHT Hatlarında İhtiyaç Duyulan Makaslarda Makineli Tamirat Yapılması” adı altında bir ihale düzenledi. İhaleye sadece Uzka İnşaat Şirketi katıldı. Daha sonra yapılan açıklamaya göre, ihaleyi 6 milyon 474 bin TL’ye Uzka İnşaat aldı.

Aile şirketleri

Benzer haberler

Ertelenen faturalar toplu kesildi; depremzedelere binlerce…

Amerikan Forbes Dergisi’nden dikkat çeken Hakan Fidan…

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre, Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde yer alan bilgilerde AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünürü ve Bilal Erdoğan’ın da kayınpederi Orhan Uzuner Uzka İnşaat’ın yönetim kurulu üyesi olduğu görülüyor. Şirketin ortakları ve yönetim kurulu üyeleri olduğu belirtilen Ahmet Selçuk Uzuner ile Mehmet Seçil Uzuner’in ise Orhan Uzuner’in kuzenleri olduğu öğrenildi.

Dünüre ihale yağmuru

Uzka İnşaat, TCDD Genel Müdürlüğü’nden 2011 ve 2023 yıllarını kapsayan dönem 13 ayrı ihale aldı. En fazla TCDD’den ihale aldığı belirtilen şirketin kamudan aldığı ihalelerin toplam bedeli ise 426 milyon 226 bin TL’yi buluyor. Şirket milyonlarca liraya aldığı ihalelerle, tren raylarına sinyal kablosu montajı, demiryolları üstyapı işleri, demiryolu hattı iyileştirmesi, bakım ve rehabilitasyon işleri ile yüksek hızlı tren hattın bakım ve tamirat işleri gibi birçok iş yaptı.

Kaynak: BirGün

 

İlginizi çekebilir