Yeşil Sol Parti ve HDP’den çağrı: Sandıkları ve oyları koruyun

Türkiye genelinde sandıkların kapanmasının ardından Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Eşsözcüleri ile Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları, sanal medya hesapları üzerinden mesaj paylaştı. 
Yeşil Sol Parti Eşsözcüsü Çiğdem Kılıçgün Uçar: “Değerli kadınlar ve gençler, Cumhuriyetin demokratikleşmesi, barışçıl ve eşit bir ülkenin inşası için sandıklara, oylara, ıslak imzalı tutanaklara ve oy torbalarına sahip çıkalım. Tarihi zaferin eşiğindeyiz. Mutlaka kazanacağız. Birlikte değiştireceğiz.”
Yeşil Sol Parti Eşsözcüsü İbrahim Akın: “Binbir emek vererek büyüttüğümüz demokrasi mücadelesini 14 Mayıs zaferiyle taçlandırmak için her birimizin temel sorumluluğu sandıkları ve oyları korumak, ıslak imzalı tutanaklara ve oy torbalarına sahip çıkıyoruz Demokratik Cumhuriyet için Birlikte Değiştireceğiz!”
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan: “Sevgili arkadaşlar, Genç, kadın, emekçi demeden binler olarak büyük emekle çalıştığımız seçimi zafere dönüştürmek için tek bir oyumuzun bile heba olmamasını sağlamalıyız. Oylarımıza sahip çıkmak için kullandığıımız oyu koruyalım, oy torbalarına sahip çıkalım.”
HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: “Değerli arkadaşlar, demokratik dönüşüm ve kalıcı barış için çıktığımız bu yolda son bir işimiz kaldı. Bu saat itibariyle sandıkları ve oyları koruyor, ıslak imzalı tutanaklara ve oy torbalarına sahip çıkıyoruz. Mutlaka kazanacağız! Birlikte Değiştireceğiz!.”

 

/Mezopotamya Ajansı/

İlginizi çekebilir