Sosyal medyadan Oğan’a çağrı: Demirtaş’tan özür dile

Sinan Oğan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyeceği yönündeki açıklamasının ardından Selahattin Demirtaş’a ‘cevaben yaptığı ‘bölmeli-çarpmalı’ paylaşımı yeniden gündem oldu. Sosyal medya kullanıcıları Sinan Oğan’ı eleştirdi.

 

Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceği yönündeki açıklamasının ardından Sinan Oğan’ın daha önce söylediği sözler ve sosyal medya paylaşımları yeniden gündem oldu.

Edirne Cezaevinde bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Kemal Kılıçdaroğlu dışındaki bir adaya verilecek oyun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gideceği anlamına gelen oy pusulası paylaştı. Demirtaş, paylaşımında, “Matematik açısından Cumhurbaşkanlığı oy pusulası aslında böyle. Lütfen oyunu heba etme çünkü değişim anahtarı sende” dedi.

Demirtaş’ın bu paylaşımını alıntılayan  ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, “Selahattin senin kafan matematikteki tek ‘bölme’ işlemine çalışır. Senin aklın bu işlere ermez. İşine bak, bize bulaşma! Unutma matematikte ‘çarpma’ işlemi de var” ifadesini kullandı. Oğan’ın bugün Cumhur İttifakı adayı Erdoğan’ı destekleyeceğinin açıklamasının ardından bu paylaşımı sosyal medya kullanıcıları tarafından hatırlatıldı.

 

Sosyal medya kullanıcıları Oğan’ın paylaşımını hatırlatarak, şu ifadeleri kullandılar:

– Çarpma işi nasıl gidiyor?

– Selahattin Demirtaş birkez daha haklı çıkmıştır. Sinan Oğan eşittir Erdoğan.

 

– Evet Sinan, Demirtaş’ın kafası ‘satma’ işlemine çalışmıyor. Özür dile şimdi Demirtaş’tan. Sen haklısın, ben karaktersizim de.

– Sinan Oğan bölme çarpma işlemlerinden satma işlemine çok hızlı bir geçiş yaptı.
– Bir tarafta Selahattin Demirtaş’ın zeka oyunu işlemi, diğer tarafta da Sinan Oğan”ın çarpma işlemi.
– Sinan Oğan matematikte çarpma işlemi de var demişti. Sıfırla çarpmakla birle çarpmak arasındaki fark kadar etkisi olacak seçime. Ne oğan ne soğan Nihat Doğan.
Kaynak: Kronos

 

İlginizi çekebilir