Kılıçdaroğlu: 10 milyon düzensiz mülteciyi içimize sokan bu zihniyete vatanımızı bırakmayacağız

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye için Karar Ver” başlıklı bir videoyla seçmenlere seslendi.

Konuşmasının başlangıcında “Sınır namustur” ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, “10 milyon düzensiz mülteciyi içimize sokan bu zihniyete vatanımızı bırakmayacağız” dedi.

Kılıçdaroğlu Twitter hesabından yayımladığı videoda şu ifadeleri kullandı:

“10 milyon düzensiz mülteciyi içimize sokan bu zihniyete vatanımızı bırakmayacağız. Sınır namustur. Böyle söyledik. Namusumuzu korumaktan aciz, her gün akın akın damarlarımıza sızan bu başıbozuk insan selini seyreden, yarın bir gün 10 milyondan 30 milyona çıkıp bekamızı tehdit edecek bu mülteci akını karşısında ithal oy ümidi uğruna kılını kımıldatmayanlara vatanımızı bırakmayacağız.

“Kadınlara eşya gibi bakıp, onları eşya gibi sahiplendireceğini söyleyenlere, kadınları domuz bağıyla katledenlere, küçücük çocuklara, evlatlara göz koyanlara vatanımızı bırakmayacağız.

“Daha düne kadar BOP’un eşbaşkanı olan, şimdilerde ise kapısında elpençe divan durduğu Rusya’nın güdümüne giren çakma dünya liderine vatanımızı bırakmayacağız.

“On binlerce vatandaş depremde canından olurken, korkusunda deprem sabahı askere dur emrini veren, insanlar enkaz altında yardım beklerken kan satan, çadır satan bu zihniyete vatanımızı bırakmayacağız.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ikinci tur kampanyasını, milliyetçi seçmeni ikna üzerine kurması bekleniyordu.

Social embed from twitter

/bbc/
İlginizi çekebilir