İngiltere: Rusya’nın Moskova’daki terör saldırısıyla ilgili iddialarını reddediyoruz

İngiltere Dışişleri Bakanı David Cameron, Rusya’nın, Moskova’daki “Crocus City Hall” adlı konser salonuna düzenlenen terör saldırısının arkasında Batı ve Ukrayna’nın bulunduğu iddialarını “saçmalık” olarak niteledi.

Cameron, X hesabından yaptığı paylaşımda, Moskova’daki terör saldırısının arkasında Batı ve Ukrayna’nın olduğu yönündeki iddiaların tamamen “saçmalık” olduğunu belirtti.

Bakan Cameron, “Bu saldırının tek sorumlusunun DEAŞ olduğunu açıkça ortaya koyan ABD’nin açıklamalarını destekliyoruz.” ifadesini kullandı.

Rus istihbaratı: Moskova’daki terör saldırısının arkasında ABD, İngiltere ve Ukrayna var

Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) Direktörü Aleksandr Bortnikov, gazetecilere yaptığı açıklamada, Moskova’daki konser salonuna düzenlenen terör saldırısının arkasında ABD, İngiltere ve Ukrayna’nın bulunduğunu öne sürmüştü.

Terör saldırısının arkasında ABD, İngiltere ve Ukrayna’nın olup olmadığına yönelik bir soruyu cevaplandıran Bortnikov, “Bunun böyle olduğunu düşünüyoruz. Zaten elimizdeki faturadan bahsediyoruz. Bu genel bir bilgi ama onların da çok büyük kazancı var.” ifadelerini kullanmıştı.

 

/Ajans/

İlginizi çekebilir