Erdoğan: Cumhur İttifakı, sandıktan çıkan her sonucu meşru kabul edecektir

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, katıldığı ortak yayında “Seçimi kaybederseniz tavrınız ne olur?” sorusuna, “Milli iradenin üstünlüğünden taviz vermedik. Cumhur İttifakı bu ülkede demokrasinin teminatıdır. Demokrasiyi özümsemiş partilerin birlikteliğinden oluşan Cumhur İttifakı sandıktan çıkan her sonucu meşru kabul edecektir” yanıtını verdi.

Erdoğan, 4 kanalda ortak yayınına katıldı. Burada gündeme dair soruları cevaplayan Erdoğan, seçim sonuçlarına ilişkin yeni bir açıklamada bulundu.

“Seçimi kaybederseniz tavrınız ne olur?” sorusuna Erdoğan, şu yanıtı verdi:

“Cumhur İttifakı sandıktan çıkan her sonucu meşru kabul edecektir”

“Bu soruyu değerlendirmeyi saçma bulurum. Bu tür soru olsa olsa terör örgütlerine sorulur. Demokratik yolla biz iktidara geldik. Milletimiz farklı karar verecek olursa demokrasinin gereği ne ise aynen bunu yaparız. Başka yapılacak bir şey yoktur. İstanbul’da İBB’yi CHP’yi aldığı zaman bizim belediye başkanımız hayır buradan çıkmayız dedi mi?

CHP zihniyeti vermezük derler. Ben milletime inanıyorum sandıktan çıkan sonuca saygısı olmayanının millete de saygısı yoktur

Milli iradenin üstünlüğünden taviz vermedik. Cumhur İttifakı bu ülkede demokrasinin teminatıdır. Demokrasiyi özümsemiş partilerin birlikteliğinden oluşan Cumhur İttifakı sandıktan çıkan her sonucu meşru kabul edecektir

Karşımızdakilerden de aynı taahhüdü bekliyoruz. Sandık güvenliği diye tutturmuşlar. Sandık demokrasinin namusudur. Koy adamlarını oraya eksik bırakma.”

ERDOĞAN İNCE İLE GÖRÜŞTÜ

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı bir televizyon programında Muharrem İnce ile telefonda görüştüğünü söyledi.

Erdoğan, “Muharrem Bey’in adaylıktan ayrılışına üzüldüm. İnce’ye yapılan FETÖ taktiğidir. Muharrem bey ile görüştüm devlet olarak gereken ne varsa ilettim. Muharrem Bey’in bu kararının arkasında namuslu, haysiyetli insanların kabullenemeyeceği bazı saldırıların olduğunu, bugünkü görüşmemizden anlıyorum” dedi.

/GG-T24/

İlginizi çekebilir