Din Görevlileri Birliği Derneği Şanlıurfa Şubesi, Zakkum grubunun adının “cehennemden” geldiği gerekçesiyle konserin iptalini istedi!

Din Görevlileri Birliği Derneği Şanlıurfa Şubesi, Zakkum grubunun adını gerekçe göstererek Şanlıurfa’da vereceği konserin iptalini istedi.

Benzer haberler

ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan Türk içişleri Bakanı…

Zelenskiy: Avrupa Birliği, Ukrayna’nın barış formülünü…

Din Görevlileri Birliği Derneği Urfa Şubesi, müzik grubu Zakkum’un adının, cehennemde yetişen ağaç olduğunu gerekçe göstererek, grubun Urfa’da vereceği konserin iptal edilmesini istedi.

Sözcü’den Ahmet Kaya’nın haberine göre, Din Görevlileri Birliği Derneği Şanlıurfa Şubesi Başkanı Hacı Kurt, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yaz etkinlikleri kapsamında 10 Eylül’de düzenlenecek Zakkum grubu konserinin iptal edilmesini istedi. Müzik grubunun “Fuhuştan başka bir şeye hizmet etmeyen ve ahlakı tahribat etme yönünden zakkum zehrinden daha zararlı” olduğunu savunan Hacı Kurt, şu ifadeleri kullandı:

‘HER TARAFI ÇİRKEF KOKAN PROGRAM’

“Şeytan, insanları değişik yönlerden tuzağa düşürür. Bunlardan bir tanesi de ahlaksız müzikal gösterilerdir. İsmini cehennemdeki Zakkum ağacından alan grubun vermeyi planlandığı müzikal gösteriminin kötülükten başka bir şeye hizmet etmeyeceği herkesin malumudur. Her tarafı çirkef kokan bu programın iptal edilmesi gerekir.

Her tarafı çirkef kokan bu programın iptalini Sayın Başkan’dan rica eder, gençlerimizi çok yönlü olarak ifsat edecek olan böyle ahlaksız bir gösterinin günahına ortak olmamasını kendisinden beklerim.”

‘ZEKİ MÜREN MÜZİĞİ BİZE DAHA UYGUN OLURDU’

Hacı Kurt, internetten Zakkum’un birkaç konserini izlediğini ve Türk adet ve geleneklerine uygun olmadığı kanaatine vardığı için bu açıklamayı yaptığını savunarak şunları söyledi:

“Aslında Zeki Müren’in, Nuri Sesigüzel’in müziği olsa belki bize daha uygun olurdu. Ama şarkılarının sözlerinin gençlere kötü çağrışımlar yaptığını gördüm. Kastettiğim fuhuş sadece ilişki değil, her türlü kötülüktür. Bu nedenlerle de konserin iptali yolunda talepte bulundum.”

KAZA NEDENİYLE ERTELENMİŞTİ

AKP’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaz etkinlikleri kapsamında 24 Ağustos’ta yapılması planlanan Zakkum grubunun konseri, Antep ve Mardin’de meydana gelen ve çok sayıda kişinin öldüğü trafik kazaları nedeniyle önce 7 Eylül’e, ardından da 10 Eylül’de Arkeoloji Müzesi önünde yapılmak üzere ertelenmişti.

Konser ile ilgili olarak Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin resmi sosyal medya hesabından, “Biraz bekledik ama buna değecek. Emin olabilirsiniz. Siz de hazırsanız Zakkum konseri ile 10 Eylül’de buluşuyoruz” açıklaması yapıldı.

Din Görevlileri Birliği Derneği’nin isminden dolayı konserinin iptal edilmesini istediği rock grubu Zakkum; Yusuf Demirkol, Eren Parlakgümüş, Emre Yılmaztürk ile Cem Sonyücel’den oluşuyor.

 

İlginizi çekebilir