Ümit Özdağ: Kılıçdaroğlu ile yeniden görüşeceğiz; son karar yarın

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Kemal Kılıçdaroğlu ile yeniden görüşeceklerini ve kararlarını yarın açıklayacaklarını ifade etti

Benzer haberler

Müzisyen Onur Şener davasında Savcı, sanıklardan Ali Gündüz…

BM: Ukrayna’da savaşın başlangıcından bu yana…

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turunda kimi destekleyecekleri konusunda yaptıkları görüşmelerde mutabakat metnini Kılıçdaroğlu’na sunduklarını belirterek, bu konuda Millet İttifakı’nın kararını beklediklerini söyledi.

Görüşmeler henüz ‘nihayetlenmedi’ diyen Özdağ şunları söyledi:

  • “Bunun için yüz yüze bazı görüşmelerinin yapılması gerekiyor. Bu görüşmeleri bu gece gerçekleştireceğiz. Burda da olumlu gelişen süreci son aşamada da olumlu gerçekleştireceğimizi düşünüyourm. Başarabilirsek yarın saaat 11.00’de kılıçdaroğlu bir açıklama yapmayı planlıyoruz. Tekrar ifade etmek isterim, Zafer Partisi Atatürk çizgisinde Türk milliyetçisi bir partidir ve bundan asla taviz vermez. Türk halkının güvenliğinin sağlanmasıdır. Bu doğrultuda yapmış olduğumuz çalışmalar protokole yansıdı. Şimdi bunları hassas bir şekilde şekillendiriyoruz ve kamuoyu ile paylaşacağız.”
  • “(Mültecilerin geri gönderilmesi) Gönüllü değil gerekirse zorla 1 sene içinde uluslararası hukuka uygun olarak. 
  • Keza, Türkiye’nin güvenliği açısından terörle mücadelede hukuk içerisinde terörle ilintili yerel yöneticilerin yerine kayyum atanması gerektiğini her zaman için düşünüyoruz. Türk halkına şunu söyleyebilirim, Zafer Partisi’nin olduğu yerde terörle mücadele veTürkyie’nin güvenliği güven altındadır.”
  • “Sinan beyin kendi takdiridir. Zafer Partisi’ni bağlamamaktadır. Bu noktada Sinan beyle farklı düşünüyoruz. Biz Sinan beyle yola çıkarken cehennemin kapılarını kapatmak için yola çıktık. Biz bunu kapatmaya hala çalışıyoruz.”
  • “Teröre törer diyemeyen hiçbir siyasi yapılanmanın hukuken meşru olsa da siyaseten meşru olmadığını düşünüyoruz. Onun için terörle mücadeleye sıfır tolerans verilmesi gerektiğini düşünüyoruz”

Dün akşam Kılıçdaroğlu ile görüşen Özdağ, oluşturdukları mutabakat metnini, iş birliği esasları çerçevesinde Kılıçdaroğlu’na sunduğunu belirterek, “Millet İttifakı paydaşlarının onayını alması gerektiğini ifade etti. Kendisi, yarın yapacağım basın toplantısına kadar, Millet İttifakı’nın umarım olumlu cevabını iletecek.” açıklamasını yapmıştı.

/euronews/

İlginizi çekebilir