İzmir: Emek ve Özgürlük İttifakı 3 Aralık’taki halk buluşmasına katılım çağrısı yaptı

Emek ve Özgürlük İttifakı bileşenleri 3 Aralık’ta İzmir’de halk buluşması gerçekleştireceklerini duyurdu. 
Emek ve Özgürlük İttifakı, 3 Aralık’ta İzmir’de yapacakları halk buluşması için Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir il binasında basın toplantısı gerçekleştirdi. Basın metnini temsilciler adına Türkiye İşçi Partisi İzmir İl Yöneticisi Zübeyde Gülhan okudu.
İttifakın ilk halk buluşması yapılacak
Emek ve Özgürlük İttifakı’nı Türkiye’nin tüm kentlerinde büyütmeyi hedeflediklerini ileten Gülhan, “Emekçilerin, işçilerin, kadınların, gençlerin, çiftçilerin ve üreticilerin, Kürtlerin ve Alevilerin, LGBTİ+’ların, çocukların, tüm ezilen kesimlerin taleplerini ve mücadelelerini ortaklaştırmak üzere yola çıkan Emek ve Özgürlük İttifakı’nın örgütlenmesine, ülkenin dört bir yanında halk buluşmalarıyla devam ediyoruz. Yaşadığımız ve her gün daha da derinleşen ekonomik, sosyal ve siyasal krizler karşısında toplumsal adalet, eşitlik ve güçlü demokrasi temelinde değişim mücadelesini ortaklaştıracak bu ittifakın İzmir’deki ilk halk buluşmasını gerçekleştireceğiz” dedi.
Gülhan, “Taksim’de sivillere yönelik gerçekleştirilen ve iktidar tarafından karartılmaya çalışılan vahşi saldırı gerekçe gösterilerek 19 Kasım’da Kuzey ve Doğu Suriye’nin birçok sivil yerleşim bölgesine yönelik gerçekleştirilen hava saldırısı, Türkiye halklarının değil iktidarın beka saldırılarıdır. Sıkıştığı, siyaseten iflas ettiği ve yönetemediği her dönemde Türkiye halklarına, emekçilerine, ezilenlerine yönelik şiddet yöntemlerine sarılan AKP-MHP iktidarı, aynı yıkıcı politikaları bölge halklarına da dayatmaktadır.” şeklinde konuştu.
Hep beraber sorumluluk alalım
Bütün yurttaşlara ve toplumsal hareketlere çağrı yapan Gülhan, “Hep beraber sorumluluk alalım. Toplumu köleleştirmek isteyen, savaşla, zulümle ve açlıkla halkları teslim almaya çalışan, baskı ve sansürle gerçekleri karartmayı amaçlayan iktidarın yangın yerine çevirdiği ülkeyi ortak taleplerimiz ve birlikte mücadelemizle özgür ve demokratik bir şekilde yeniden inşa edelim. İzmir’de emeğin, özgürlüğün seçeneğini büyütmek için ilk adımı atıyoruz. 3 Aralık Cumartesi günü saat 14.00’te Çiğli Fakir Baykurt Konferans Salonu’nda şimdi Emek ve Özgürlük Zamanı İzmir Halk Buluşması’nda bir araya geliyoruz” diye ifade etti.
F.Funda Akbulut/ İzmir 
İlginizi çekebilir