Hasta tutuklu Tahir Gürdal Gever’de toprağa verildi

Cezası ertelendikten 13 gün sonra yaşamını yitiren ve hastanede günlerce kelepçeli bir şekilde tedavi gören Tahir Gürdal Gever’de kitlesel bir şekilde defnedildi.

Van F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde yaklaşık 10 yıldır tutuklu olan ağır hasta Tahir Gürdal (53), tedavi edilmek üzere Diyarbakır 1 No’lu Yüksek Güvenlikli Cezaevine sevk edilmişti. Cezaevine girdikten sonra akciğer kanserine yakalanan ve Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde günlerce kelepçeli bir şekilde tutulan Tahir Gürdal (53), cezası ertelendikten 13 gün sonra yaşamını yitirdi.
 KİTLESEL BİR ŞEKİLDE DEFNEDİLDİ
Benzer haberler

Cezaevinde öldürülen mahkumun ablası: 5 çocuk babasız kaldı

İngiltere’den sığınmacılar için ‘ucuz…

Yaşamını yitiren Gürdal’ın cenazesi dün akşam saatlerinde dini vecibelerinin yerine getirilmesinin ardından Colemêrg’in Gever ilçesinde defnedilmek üzere yola çıktı. Gürdal’ın cenazesi sabahın erken saatlerinde Gever’de bulunan “Pira Kerem Axa” mevkiinde yüzlerce kişi tarafından karşılandı. Onlarca araçtan oluşan konvoyla birlikte Gürdal’ın cenazesi Orman Mahallesi’nde bulunan mezarlığa defnedilmek üzere tekrara yola koyuldu. Aile evine götürülen cenaze, daha sonra yüzlerce kişinin katılımıyla defnedildi.
Yaşamını yitiren Gürdal’ın taziyesi Güngör Mahallesi’nde bulunan Hz. Hamza camisinde kabul edilecek.

 

/Mezopotamya Ajansı/

İlginizi çekebilir