Edirne’de ırkçı saldırıya uğrayan Yeşil Sol Parti’li 55 yaşındaki Sare Ay ağır yaralandı

Edirne Saraçlar Caddesi’nde ırkçı grup tarafından saldırıya uğrayan 55 yaşındaki Sare Ay, 3 saatlik ameliyatın ardından bugün müşahede altına alındı.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Edirne İl Örgütü’nün seçim çalışmaları kapsamında kentin işlek caddelerinden biri olan Saraçlar Caddesi’ne  3 Mayıs günü kurduğu stant kimliği belirsiz kişiler tarafından ırkçı saldırıya uğradı. Saldırıya uğrayanlardan Yeşil Sol Parti üyesi Eskişehir 2’nci sıra milletvekili adayı Serdal Zımba ile Sare Ay’ın kolu kırılırken, polis saldırıyı gerçekleştirenleri gözaltına almak yerine saldırıya uğrayan 7 Yeşil Sol Parti üyesini gözaltına aldı.

1 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

Edirne İl Emniyeti’nde ifadeleri alınan 7 partiliden 6’sı ifade işlemlerinden sonra serbest bırakılırken, Süleyman Hızmalı adındaki yurttaş “yaralama” iddiasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

AMELİYATI 3 SAAT SÜRDÜ

Saldırganlar tarafından kolu üç farklı yerden kırılan ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Sare Ay (55), Sultan Birinci Murat Hastanesi’nde bugün 3 saat süren ameliyatından sonra müşahede altına alındı. Ay’ın yarın taburcu edileceği öğrenildi.

DAKİKALARCA DARP EDİLDİ

Stantta kendisine ve çalışma arkadaşlarına saldıran saldırganların acımasız olduğunu aktaran Ay, çıkan arbedede yere düşmesine rağmen saldırganlar tarafından yerde dakikalarca darp edildiğini aktardı. Ay, “Yere düştükten sonra biri durmadan kafama diğer saldırganlar ise koluma ve dizlerime dakikalarca vurdu. Saldırganlar biz değildik, saldırganlar karşı taraftı. Bizim hakkımızı savunun” şeklinde ajansımıza aktarımlarda bulundu.

 

/Mezopotamya Ajansı/

İlginizi çekebilir