Dün vizyona girmişti! ‘Cem Karaca’nın Gözyaşları’ filmine durdurma kararı

Mahkeme, Cem Karaca’nın eşi İlkim Karaca’nın ‘Cem Karaca’nın Gözyaşları’ filminin gösteriminin durdurulması için başvurduğu talebi kabul etti. Dün vizyona giren filmin gösteriminin durdurulmasına karar verildi.

Benzer haberler

İstanbul seçimleri: Son altı anketin sonuçları açıklandı

Mazlum Kobani’den Mesud Barzani’ye başsağlığı…

Efsane sanatçı Cem Karaca’nın hayatını anlatan ‘Cem Karaca’nın Gözyaşları’ filmi dün sinemaseverlerle buluştu. Bugün ise film ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Film hakkında mahkemeden durdurma kararı çıktı.

12punto’da yer alan habere göre, Cem Karaca’nın eşi İlkim Karaca, sanatçının hayatını konu alan ‘Cem Karaca’nın Gözyaşları’ filminin gösteriminin durdurulması için İstanbul Fikri Sınai Haklar ve Hukuk Mahkemesi’ne başvurmuştu. Mahkemesi devam eden yargılamada ara karar verildi.

İCRA DAİRELERİNE DURDURMA YETKİSİ

Bu karara göre filmin yayımlanması durduruldu. İcra daireleri durdurma için yetkili kılındı.

‘CEM’İN HAYATINI ANLATAN FİLMDE EŞİ OLARAK YOK SAYILMAM BENİ ÜZDÜ’

Cem Karaca’nın eşi İlkim Karaca, geçtiğimiz günlerde şu açıklamaları yaptı:

“Olayların doğru olarak aktarılması yönünde bir hassasiyetim var. Cem’in hayatını anlatan önemli bir film projesinde eşi ve yasal mirasçısı olarak yok sayılmam beni üzdü…”

‘SAYGISIZCA VE VEFASIZCA BULUYORUM’

“Bir kişinin ölümünün ardından onunla ilgili bir film çekmek etik midir?” sorusuna da cevap veren Karaca, “Vefat eden kişinin yasal mirasçılarından izin alınarak yapılıyorsa neden olmasın. Ancak izin almadan, ‘Ben yaptım ve oldu, kanunları, hukuku ve merhumun yasal mirasçılarını tanımıyorum’ şeklinde bir yaklaşımı doğru bulmuyorum. Hatta bu şekilde bir yaklaşımı saygısızca ve vefasızca buluyorum” dedi.

Tele1

İlginizi çekebilir