DEVA Partisi: Yaptırdığımız anketlerde Kemal Bey ilk turda kazanamıyordu

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, 14 Mayıs’ta gerçekleştirilen seçim öncesinde ellerinde bulunan hiçbir ankette Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk turda kazanamadığını söyledi.

“İlk turda bu iş bitecekmiş gibi bir algı satın alındı. Bu son derece yanlıştı” ifadelerini kullanan İdris Şahin, oysa herkesin elindeki somut verilere göre seçimin ikinci tura kaldığı yönünde değerlendirmede bulundu.

Artı TV’de katıldığı canlı yayında 14 Mayıs’taki seçimlerden önceki günleri değerlendiren Şahin, “Yaptırmış olduğunuz anketlerde ilk turda Kemal Bey ipi göğüslüyor diye bir sonuç yoktu. Bunu Cumhuriyet Halk Partili dostlarımız da biliyor Millet İttifakı’nın tüm bileşenlerinin de önünde mevcut anketler vardı ama son bir haftalık özellikle mitinglerden kaynaklı olan hava, çarşıya pazara gittiğiniz zaman muazzam bir şekilde değişim iradesi yansıtılıyordu ve bu olumlu havadan etkilenerek sanki ilk turda bu iş bitecekmiş gibi bir algı satın alındı. Bu son derece yanlıştı. Oysa herkesin elinde somut verilerle bu ikinci tura kalan bir seçimdi. Hemen seçim sonuçları açıklanır açıklanmaz, ben de CHP Genel Merkezi’ndeydim. Saat 8-8.15 itibariyle üç aşağı beş yukarı sonuçlar belliydi” diye konuştu.

Daha sonra Twitter hesabından da bir mesaj paylaşan Şahin, “Biz ne dediğimizin farkındayız. Bizden trollere ekmek çıkmaz. 28 Mayıs’ta yarım kalan işi tamamlayacak ve Sayın Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanı olarak seçeceğiz. İnşallah…” dedi.

 

/rd/

İlginizi çekebilir