Zelenskiy: Kazanacağız ve o gün hayatımızın en güzel günü olacak

Rusya’nın Ukrayna işgaline başlamasının ikinci yıl dönümünde Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Moskova’nın “Kiev’i üç günde ele geçirme” planının başlangıç noktası olarak kabul edilen Hostomel’de savaşı “Kazanacağız” dedi.

Zelenskiy, Batılı liderlerin eşliğinde, çatışmanın ilk günlerinde Ruslarla önemli bir savaşa sahne olan, Kiev yakınlarındaki Hostomel askeri havaalanını ziyaret etti.

“Her biriniz ile inanılmaz derecede gurur duyuyorum. Her birinize hayranım. Her birinize inanıyorum.” diyen Zelenskiy, “Biz galip geleceğiz ve hayatımızın en güzel günü olacak” ifadelerini kullandı.

Benzer haberler

Çin ekonomisi yılın ilk çeyreğinde tahminlerin üstünde…

YSK Hatay ve Ordu için kararını yarın verecek

“Her normal insan savaşın bitmesini ister. Ama hiçbirimiz Ukrayna’mızın bitmesine izin vermeyeceğiz” diyen Zelenskiy, “İş  savaşın bitmesine geldiğinde ancak ‘kendi şartlarımıza göre’ olacağını söyleriz” ifadelerini kullandı.

Zelenskiy “Bu nedenle “barış” kelimesinin önünde her zaman “adil” kelimesi gelir. Bu nedenle gelecekte “bağımsız” kelimesi her zaman Ukrayna kelimesinin yanında yer alacaktır. Bunun için mücadele ediyoruz,” ifadelerini kullandı.

Zelenskiy, “Bütün askerlerimize, halkımıza ve dünyanın her yerinde bizimle ve hakikatle birlikte olan herkese teşekkür ediyorum. Yaşasın Ukrayna!” dedi.

 

/euronews/

İlginizi çekebilir