Van’da 16 yaşındaki çocuğu ayağından vuran gardiyan serbest bırakıldı

Van Tuşba’da oyun oynayan 16 yaşındaki bir çocuğu ayağından vuran gardiyan serbest bırakıldı.

Van Tuşba’da Kalecik TOKİ Mahallesi’nde oyun oynayan 16 yaşındaki bir çocuğun kendisini “Bir mermilik canın var” diyerek tehdit eden bir gardiyanın açtığı ateş sonucu yaralandığı iddia edildi.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre olay cuma akşamı meydana geldi. Çocuğu yaralayan M.Ş’nin ifadesinin ardından çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce serbest bırakıldığı, kaldırıldığı hastanede tedavi altına alınan 16 yaşındaki M.D.K’nın ise önümüzdeki günlerde ameliyat edileceği belirtildi.

Duruma tepki gösteren baba Oktay K, “Bu nasıl adalet?” diye sordu. Olay sonrası kızının kendisini aradığını söyleyen baba Kayaalp, “Kızım ağlayarak beni aradı, kardeşinin vurulduğunu söyledi. Hızlı bir şekilde hastaneye geçtim. Kurşun sol ayağına isabet edip çıkmış” dedi.

Yaşadıklarını oğlundan dinleyen baba K. olayı şöyle aktardı:

“Oğlum ve iki arkadaşı, oturup sohbet ediyorlardı. O sırada canı sıkılıyor diye, ufak taşları çöp konteynırlarına atıyor. O şahıs ‘Sen niye taş atıyorsun?’ diye soruyor. Oğlum ‘Abi hayırdır, ne olmuş?’ diye cevap veriyor. O şahsın yanında bulunan yeğeni, oğlumun yanına geliyor ve ‘Sen niye dayı dayı konuşuyorsun. Beni tanıyor musun? Ben boksörüm’ diyerek tehdit ediyor. Sonra oğlumu yumrukluyor. Bunun üzerine kavga başlıyor. Gardiyan da arkadan ensesine vuruyor. Bu kez ikisi oğlumu dövüyor. Arkadaşları da ayırmaya çalışıyor. Gardiyan yeğenine, ‘Koş evden silahı getir Bu … öldüreyim. Bir mermilik canın var’ diyerek tehdit ve hakaretlerde bulunuyor. Yeğeni silahı getiriyor, bu kez dipçikle oğlumun çenesine vuruyor. Sarsılıyor. Gardiyan 4-5 el ateş ediyor. Oğlum elini tutup silahın yönünü aşağı doğru çevirmeye çalışıyor. Ateş etmeye devam ediyor. Bu kez ayağına sıkıyor.  Sonra silahı beline koyup kaçıyor.”

Gardiyanın gözaltına alındıktan bir gün sonra serbest bırakılmasına tepki gösteren baba Kayaalp, “16 yaşındaki çocuğun ayağına kurşun sıkıp elini kolunu saylayıp çıkıyor. Hangi adalete göre bu adam serbest bırakılıyor? Tedbir amacıyla bile bu şahıs tutuklanmamış. Bu nasıl adalet?” diye konuştu. Oğlunun ifadesinin alındığını ve şikayetçi olduklarını söyleyen baba Kayaalp, Çoşkun’un tutuklanmasını istedi.

/MA/

İlginizi çekebilir