Uyuşturucudan gözaltına alınan Ahmet Zorlu’nun Soylu’yla da fotoğrafı olduğu ortaya çıktı: Zorlu, AKP Kilis eski Milletvekili Reşit Polat’ın danışmanlığını da yapmıştı

Yeşilay’ın Kilis Şube eski başkanı Ahmet Zorlu, aracında 800 gram uyuşturucu ile yakalandı. Zorlu, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Uyuşturucudan gözaltına alınan Ahmet Zorlu’nun Soylu’yla da fotoğrafı olduğu ortaya çıktı. Zorlu, AKP Kilis eski Milletvekili Reşit Polat’ın danışmanlığını da yapmıştı. Yeşilay, yaptığı açıklamada, Zorlu’nun 2019 yılında görevden alındığını belirtti.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir’in, geçen hafta Kilis’e araç konvoyuyla Şanlıurfa’ya geçtiği sırada kaza yapan araçtan uyuşturucu, aracın sabi ise Yeşilay’ın eski şube başkanı çıktı.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre, Ahmet Zorlu’nun kullandığı araç, Urfa’dan dönerken trafik kazası yaptı. Araç Gaziantep’te tamirciye bırakıldıktan sonra uyuşturucu ihbarı yapıldı. Jandarma araçta 800 gram uyuşturucu, hassas terazi, tuşlu telefon ele geçirdi.

“HABERİM YOK” DEDİ

Kilis’te bulunan Zorlu Gaziantep’e çağrıldı. Savcılıkta ifadesi alındı ve mahkemece tutuklandı. Suçlamaları reddeden Zorlu “Benim haberim yok, araç kiralık” diye ifade verdi. Jandarma ihbarın yapıldığı telefonu araştırıyor.

Ahmet Zorlu, AKP Kilis eski Milletvekili Reşit Polat’ın danışmanlığını da yapmıştı. 2019 yılında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik ‘’Sigara, alkol, uyuşturucu bağımlılığına karşı’’ yarışma düzenleyen Ahmet Zorlu, dereceye giren öğrencilere plaket de vermişti.

BU KEZ DE ŞAŞIRTMADI: GALERİSİNDEN SOYLU’YLA FOTOĞRAF ÇIKTI

Uyuşturucu nedeniyle gözaltına alınan Ahmet Zorlu’nun eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla da fotoğrafı olduğu ortaya çıktı.

YEŞİLAY’DAN ‘GÖREVDEN ALINDI’ AÇIKLAMASI

Yeşilay, Ahmet Zorlu’nun görevden alındığı ile ilgili açıklama yaptı. Sosyal medyadan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“22.12.2023 tarihinde basında Yeşilay Kilis Eski Şube Başkanı’nın adının geçtiği haberlere ilişkin açıklama yapma gereği doğmuştur. Bu konuda kamuoyunu aydınlatmak isteriz.

Söz konusu haberlerde ismi geçen şahıs, Genel Merkez Yönetim Kurulu’nun 05.04.2019 tarihli 27/72/2019 sayılı kararı ile görevden alınmıştır ve bu tarihten beri kurumumuzla hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Kaynak: Tele1

İlginizi çekebilir