Urfa’da eylem ve etkinlikler 30 gün yasaklandı

Urfa’da toplanma, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, stant açma ve miting gibi etkinliklerin, 30 gün süreyle yasaklandığı bildirildi.

Urfa Valiliği, kentte toplanma, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, stant açma ve miting gibi tüm etkinliklerin 30 gün süreyle yasaklandığını açıkladı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Valilik ve Kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler ve 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyetleri Kanunu Ek-1 maddesi kapsamındaki oyun, temsil ve çeşitli şekillerdeki gösteri ve etkinlikleri ve ticari kimliği bulunan özel hukuk tüzel kişiliklerinin ticari faaliyetleri hariç olmak üzere, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11. maddesi ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 19. maddesine istinaden yapılması muhtemel tüm açık alan etkinlikleri (toplanma, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, miting, stant açma, çadır kurma, bildiri/broşür dağıtma, afiş/pankart asma, vb.) diğer illerden katılımlarla birlikte,  26.02.2021 saat:00.01’den 27.03.2021 saat:23.59’a kadar 30 gün süreyle il merkezi ve ilçelerimiz dahil olmak üzere Şanlıurfa coğrafi sınırları içerisinde yasaklanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

/Ajans/

İlginizi çekebilir