Ümit Özdağ: Partinin ismi hazır, logo ve kurucular üzerinde çalışıyoruz

İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, yeni parti kurma hazırlıklarıyla ilgili konuştu. Özdağ, “Partinin ismi hazır. Logo ve kurucular üzerinde ise çalışıyoruz” dedi.

İYİ Parti’den istifa eden İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, partisinin isminin hazır olduğu, logo ve kurucular üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi’ye konuşan Özdağ, “Bütün milliyetçileri çatısı altında toplayacak, Atatürk çizgisinde, milliyetçi bir parti olacak. Birinci Meclis’in ruhunu ve politik tavrını temsil edecek, kucaklayıcı bir parti olacak” dedi.

Abdulkadir Selvi’ye köşesinde şu ifadelere yer verdi.

“Muharrem İnce partisini 23 Nisan ya da olmazsa 19 Mayıs’a yetiştirmeye çalışıyor ama Ümit Özdağ, partiyi daha erken kuracak gibi. Zaten Adana milletvekili İsmail Koncuk partinin kuruluş hazırlıklarını bir noktaya kadar getirdi. Ümit Özdağ’la İYİ Parti’den istifasını açıkladığı basın toplantısından sonra konuştum.

“PARTİNİN İSMİ HAZIR”

“Partinin ismi hazır. Logo ve kurucular üzerinde ise çalışıyoruz” dedi. Partinin kuruluşunda yer almasını istediği bazı isimlerle zaten görüşmelere başlamış. İsim konusunda bir ipucu vermesini istedim. Yanaşmadı. Ama partinin isminin başında ya da ortasında mutlaka “milliyetçi” ibaresinin bulunacağını daha önce söylemişti. “Bütün milliyetçileri çatısı altında toplayacak, Atatürk çizgisinde, milliyetçi bir parti olacak” dedi. “Birinci Meclis’in ruhunu ve politik tavrını temsil edecek, kucaklayıcı bir parti olacak” diye ilave etti.

İYİ Parti, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun “FETÖ” ile ilişkili olduğu iddiasında bulunduğu gerekçesiyle disiplin kuruluna sevk edilen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ı partiden ihraç etmişti. Özdağ’ın İYİ Parti üyeliği ve Kurucular Kurulu üyeliğinden çıkarılmak da dahil olmak üzere kesin olarak ihracına müşterek parti disiplin kurulu tarafından oybirliği ile karar verilmişti.

Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi ise Özdağ’ın İYİ Parti’den ihracına ilişkin Disiplin Kurulu kararını iptal etmişti. Ümit Özdağ bunun üzerine TBMM’de yaptığı basın toplantısıyla İYİ Parti’den istifa ettiğini açıklamıştı.

Kaynak: Cumhuriyet

İlginizi çekebilir