Ümit Özdağ: İkinci turda Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğiz

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi’nde Kılıçdaroğlu’na desteğini açıkladı.

Benzer haberler

Suudi Arabistan ile Çin enerji alanında ikili işbirliğini…

BRICS, İran ve Suudi Arabistan gibi ‘dost…

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi’nde Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceğini duyurdu.

Kemal Kılıçdaroğlu ile Cumhurbaşkanı Seçimi’nin ikinci turu öncesi birkaç kez bir araya gelen Özdağ, başta Suriyeli sığınmacıların geri gönderilmesi olmak üzere anlaşmaya vardıklarını söyledi.

Özdağ, Kılıçdaroğlu ile ortak basın toplantısı öncesi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada sığınmacıları “İçişleri Bakanı olarak yollayacağım” dedi.

Kılıçdaroğlu, ortak basın toplantısında şunları söyledi:

“Türkiye’nin geleceği açısından, Türkiye’nin parlamenter sisteme kavuşup daha sağlıklı bir sistemle yürümesi için herkese sorumluluk düşüyor. Güzel sonuçlar elde ettik. Ev sahipliği yaptığı için Genel Başkan’a teşekkür ederim. Türkiye güzel günlere gebe. Türkiye’yi huzura kavuşturacak adımları hayata geçireceğiz. “

Özdağ ise konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

  • “Türkiye’nin en önemli sorunu, hiç şüphesiz ülkemizde yaşayan 13 milyon sığınmacı ve kaçağın vatanlarına geri gönderilmesidir. Bu, kararlı politikalarla engellemeden Türkiye’nin ekonomik sorunları aşması mümkün değildir. Bu olmadan kiraların yükselmesini engelleyemeyiz. Sokaklarda güvenliği sağlayamayız. Çoçuklarımıza iş bulamayız.”
  • “Biz sığınmacıları vatanlarına göndermek için destek istedik. Ancak partimizin yeni kurulmuş olması, vatandaşlarımıza ulaşmamızı engelledi. Ancak ortaya çıkan siyasi  görünüm, iki adayın ikinci yarış için Türk halkının önüne gideceği çerçeveyi oluşturmuş ve AK Parti Genel Başkanı Vekili Numan bey bizden destek istediler. Anlattıkları şey sığınmacıların vatanlarına dönüşünü içermiyordu. Kemal bey, sığınmacıların vatanlarına dönmesi gerektiğini ve bu politikayı izleyeceğini söyledi. 
  • “Vatan partisinin önerdiği 1 yıl içinde Suriyelilerin Suriye’de güvenliğini sağlayacak, Türk ekonomisi üzerindeki büyük yükü de kaldıracak, sokakları güvenli kılacak bir model üzerinde kendisiyle fikir birliğine vardık. Bundan dolayı da Zafer Partisi olarak Sayın Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde destekleme kararı verdik.”
  • “Millet ve ATA İttifakı’na bütün seçmenlere çağrım var. Değerli yurttaşlar eğer analarımıza ve babalarınızdan aldığınız Türkiye’nin göçmenistan olmasını istemiyorsanız, kızınız sokağa çıktığında endişelenmek istemiyorsanız, 28 Mayıs’ta yapılacak seçimde 13 milyon sığınmacıyı vatanına yollayacak Kılıçdaroğlu’na oy verin.”

/euronews/

İlginizi çekebilir