Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskiy Grammy Ödül Töreni’nde ‘Sessiz kalmayın’ mesajıyla destek istedi

Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy Grammy Ödül Töreni’nde izleyicilere seslenerek Rusya’nın işgali altındaki ülkesi için destek istedi.

Zelenskiy önceden kaydedilmiş video mesajında İngilizce konuştu ve Rusya’nın saldırılarını Ukrayna halkının, özellikle de çocukların hayallerini ve hayatlarını söndürmekle tehdit eden ölümcül bir sessizliğe benzeterek “Müzisyenlerimiz smokin yerine çelik yelek giyiyor. Hastanelerde kendilerini duyamasa bile yaralılara şarkı söylüyor. Ama müzik zaten engelleri aşar” diye konuştu.

Zelenskiy “Sessizliği müzikle doldurun. Bugün öykümüzü anlatarak doldurun. Savaşla ilgili grçekleri sosyal ağlardan, televizyondan anlatın, yapabildiğiniz her şekilde bize destek olun ama sessiz kalmayın. Böylece şehirlerimize barış gelecektir” ifadelerini kullandı.

Müzik dünyasının en prestijli ödüllerinden Grammy’yi sunan The Recording Academy, ortağı Global Citizen ile birlikte tören öncesinde bağış toplamak ve insani yardım sunmak için sosyal medyadan “Ukrayna için ayağa kalk” adlı bir kampayna başlatmıştı.

 

/en/

İlginizi çekebilir