Türkiye MSB Güler: Mücadelemiz sürecek

Türkiye Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’in yurt içindeki ve sınır ötesindeki birlik komutanlarının katılımıyla video konferans toplantısı gerçekleştirildiği belirtildi. Güler’in yeni yılda da operasyonların süreceği mejasını verdi.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Yaşar Güler’in başkanlığında, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Bakan Yardımcıları Şuay Alpay, Alpaslan Kavaklıoğlu ve Celal Sami Tüfekci ile yurt içindeki ve sınır ötesindeki birlik komutanlarının katılımıyla video konferans toplantısı gerçekleştirildiği belirtildi.

Toplantıda, ‘‘terörle mücadele başta olmak üzere faaliyetlere ilişkin bilgi alan Bakan Güler’in, yapılacak çalışmalar konusunda talimatlar verdiği” vurgulandı.

“Mücadelemiz devam edecek”

Bugüne kadar hep söylediğimiz gibi bundan sonra da terörle mücadelemiz en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edecektir.” açıklamasında bulunan Bakan Güler, ”Milli Savunma Bakanlığı olarak devletin bekası, vatandaşların huzuru ve güvenliği için üstlendikleri görevleri başarıyla yerine getirdikleri yoğun bir yılı geride bıraktıklarını” kaydetti.

Güler, “Hepinize iyi yıllar diliyorum, ailelerinizle birlikte inşallah sağlıklı, mutlu, başarılı, huzur dolu bir 2024’ü bütün arkadaşlarıma diliyorum. Ayrıca 2024 yılının ülkemiz ve milletimiz için Türkiye Yüzyılı’na yakışır şekilde geçmesini de temenni ediyorum. Bunu sağlamak için elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğimize bütün milletimize söz veriyoruz.” ifadelerini kullandı.,

/Ajans/

İlginizi çekebilir