Türkiye Milli Savunma Bakanlığı’ndan açıklama: 89 hedef imha edildi

Türkiye Milli Savunma Bakanlığı, Rojava ve Kürdistan Bölgesi’ne yapılan ”Pençe-Kılıç Hava Harekatı’nda toplam 89 hedefin imha edildiğini” açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, ”terörü kaynağında yok etme stratejisi kapsamında, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinden halka ve güvenlik güçlerine yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğini sağlamak amacıyla Pençe-Kılıç Hava Harekatı’nın başlatıldığı belirtildi.

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

“Teröristler tarafından ülkemize saldırılarda üs olarak kullanılan Irak kuzeyindeki Kandil, Asos, Hakurk ile Suriye kuzeyindeki Arap Pınarı, Tel Rıfat, Cizire ve Derik bölgelerine Pençe-Kılıç Hava Harekatı başarıyla icra edilmiştir. ​Pençe-Kilit Hava Harekatı ile ülkemizi, milletimizi ve hudut güvenliğimizi tehdit eden teröristlere ait barınak, sığınak, mağara, tünel, mühimmat depoları ve sözde karargah ve eğitim kamplarından oluşan ilk aşamada 81, bu sabah 8 olmak üzere toplam 89 hedef imha edilmiş, çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir. Hava harekatı ile etkisiz hale getirilen teröristlerin arasında terör örgütünün sözde yöneticileri de bulunmaktadır. Terörle mücadeleye en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edilecektir.”

 

/euronews/

İlginizi çekebilir