TTB’den Şebnem Korur Fincancı’ya destek: Hedef gösterilmesini kabul etmiyoruz

Türk Tabipleri Birliği, Türk ordusunun PKK’ye karşı kimyasal silah kullandığına ilişkin yaptığı açıklamanın ardından hakkında soruşturma başlatılan Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya destek açılaması yaptı. 

“Yaşamın ve hakikatin yanındayız” başlığı ile yapılan açıklamda, şöyle denildi:

“Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı’nın bir yayın organında uzmanlık alanına dair yaptığı açıklamaların ardından hedef gösterilmesini üzülerek takip etmekteyiz.

Benzer haberler

Şebnem Fincancı ve Bilal Yıldız’a özgürlük çağrısı

HDP’li Beştaş: Devlet, DEP Milletvekili Sincar’ı…

Şebnem Korur Fincancı hocamız her zaman yaşamın ve yaşatmanın yanında; silahın ve şiddetin karşısında yer almıştır. Bu yönüyle kanalın yayın politikası ve haber diliyle hocamızın ifade ettikleri arasında bir bağ yoktur.

Şebnem Korur Fincancı’nın hiçbir kurum ve kuruluşu hedef almayan, hakikatin ortaya çıkmasına yönelik bilimsel yöntemi dile getirdiği açıklamaları nedeniyle hedef gösterilmesini kabul etmiyoruz.

Birçok etik ilke ve uluslararası sözleşme hekimler olarak bizlere, yaşamın ve yaşatmanın yanında yer alma sorumluluğunu vermektedir. Bizler de dün olduğu gibi, bugün de yaşamın ve hakikatin yanında olmayı sürdüreceğiz.

 

/t24/

İlginizi çekebilir