Trump 175 milyon dolarlık teminatı buldu, mal varlığının haczedilmesini önledi

Eski ABD Başkanı Donald Trump, New York’ta yargılandığı „sivil dolandırıcılık“ (emlak sektöründe dolandırıcılık) davası kapsamında 175 milyon dolarlık teminatı bularak, mal varlıklarına el konulmasını önledi.

Donald Trump 16 Şubat’ta, „daha iyi kredi ve sigorta koşulları sağlamak için mal varlıklarının net değerini hileli bir şekilde milyarlarca dolar şişirmekten“ suçlu bulunmuştu.

Trump’ın dava kapsamında 454 milyon dolarlık bir ceza ödemesi gerekiyordu, ancak 25 Mart’ta New York Temyiz Mahkemesi, 10 gün içinde 175 milyon dolar ödemesi koşuluyla önceki kararının uygulamasını durdurmuştu.

Benzer haberler

Rusya Savunma Bakan Yardımcısı İvanov rüşvet iddiasıyla…

Arjantin, İran İçişleri Bakanı için kırmızı bülten çıkardı

Teminatın ödenmesinin ardından New York Temyiz Mahkemesi’nin üç yargıçlı heyeti Trump’ın temyiz başvurusunu esastan görüşecek.

Öte yandan Temyiz Mahkemesi’nin daha önceki kefaleti azaltan kararı, jürinin nihai olarak nasıl karar vereceğine dair bir gösterge değil.

Trump’ın sunduğu teminat, aralarında Trump Tower, Westchester’daki 370 dönümlük tatil arazisi ve golf sahası ile Florida’daki malikanesi dahil Trump’ın mülklerinin haczedilmesinin önüne geçiyor.

 

/euronews/

İlginizi çekebilir