TRT’nin Osman Kavala dizisine Ayşe Buğra tepki gösterdi: Karalama kampanyası

TRT’nin yeni dijital platformu ‘tabii’ Osman Kavala’yı konu edinen dizisi “Metamorfoz”u yayımladı. Kavala’nın eşi Prof. Dr. Ayşe Buğra, ““Karalama kampanyasının bir parçası” dedi.

TRT’nin yeni dijital platformu ‘tabii’ yaklaşık 6 yıldır cezaevinde tutulan İş İnsanı Osman Kavala’yı konu edinen dizisi ‘Metamorfoz’u yayımladı. Kavala’nın yargılanması devam ederken böyle bir dizinin çekilmesi sosyal medyada tepki çekti.

Halk TV’nin haberine göre, Kavala’nın eşi Prof. Dr. Ayşe Buğra, diziyi karalama kampanyası şeklinde nitelendirerek, “Karalama kampanyasının bir parçası. Avukatlarımız bir şeyler yaparlar mı bilmiyorum. Bekliyoruz” dedi.

Serbestiyet’in aktardığına göre, dizinin ilk bölümünde babasının ölümü üzerine holdingin başına geçip kapitalistleşen solcu iş insanı “Teoman Bayramlı” anlatılıyor. Senaryoya göre burjuva bir aileden geldiği için kendisini ait hissetmekte zorlandığı sol gruplar içerisinde samimi bir sosyalist olmaya çalışan ana karakter, babasının hayatını kaybetmesi üzerine aile şirketinin başına geçiyor. Bu noktadan sonra ‘istemeden’ de olsa kirli işlerin, pazarlıkların ve ihanetlerin içine giriyor.

Benzer haberler

DFG Kasım ayı raporu: 51 davada 93 gazeteci yargılandı

Dilan Kortak cinayetinde 8 yıldır sonuç yok

Osman Kavala da 1982’de babası Mehmet Kavala’nın ölümü sonrasında İstanbul’a dönmüş ve ailesinin işlerini devralmıştı.

Dizi baştan sona Osman Kavala’nın hayat hikayesinin çarpıtılarak aktarılmasından ibaret olmasına rağmen ne başında ne sonunda “Gerçek kişi ve kurumlarla bir ilgisi bulunmamaktadır” gibi bir cümle yer almıyor.

“DİRİLİŞ ERTUĞRUL” SENARİSTİ YAZDI

Klip Yönetmeni Murat Onbul’un çektiği dizinin senaryosunu Diriliş Ertuğrul dizisinin de senaristi olan Mustafa Burak Doğu yazdı. Başrolde Kavala’ya benzetilen Can Nergis yer alıyor.

/Evrensel-Medya Servisi/

İlginizi çekebilir