Tarkan: Binlerce insanın ölümünden sorumlu olanlar değil, yardıma koşanlar ateşe verildi

Sanatçı Tarkan, deprem felaketinin ardından yetkililere sert eleştiriler yönelterek, “ihmalkarlığın bedelini bu millet yine canıyla ödedi. Milletimiz bunu hak etmiyor” dedi.

Tarkan, Maraş’taki depremlerin ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda üzüntüsünü dile getirerek, “binlerce insanın ölümünden sorumlu olanlar değil, yardıma koşanlar ateşe veriliyor” ifadesini kullandı.

Sanatçı, Twitter hesabından yayınladığı uzun açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Benzer haberler

Rojava: Şam hükümetiyle görüşmeler yeniden başladı

Google, İsrail’le proje yapılmasını protesto eden 28…

“Biliyorum çok kez altı çizildi ama ben de söylemeden edemeyeceğim. Deprem ülkesi olan memleketimizde yetkili merciler, bilim insanlarının uyarılarına kulak verseydi ve gerekli önlemler önceden alınsaydı depremin verdiği tahribat bu boyutta yaşanmayacaktı. İhmalkarlığın bedelini bu millet yine canıyla ödedi.

Milletçe içimiz yanarken, herkes tek yürek olmuşken, arama kurtarma ekipleri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaş günlerdir canla başla umutların sönmemesi için mücadele ederken, yetkililerden kimse samimi bir üzüntüyle elini kalbine, vicdanına koyup kabul etmiyor bu sonucun hatalarını, ihmalkarlığını. Aksine binlerce insanın ölümünden sorumlu olanlar değil yardıma koşanlar ateşe veriliyor. İnanılır gibi değil… Çok yazık… Milletimiz bunu hak etmiyor.”

/euronews/

İlginizi çekebilir