Soylu: Seçimin güvenliği bize emanettir

Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, seçim dönemine girildiğini belirterek, “Seçimin güvenliği bize emanettir, bu kadrolara emanettir, jandarmamıza, polisimize” dedi. Birçok seçimin içerisinde bulunduklarını kaydeden Soylu, “Her seçim, seçim bittikten sonra, herkesin sonucunu kabul ettiği, güvenliği açısından herhangi bir tartışmanın olmadığı bir seçim olarak nihayetlendi” iddiasında bulundu.

Süleyman Soylu, seçimlere halel gelmesini isteyeceklerin olabileceğini belirterek, buna izin vermemenin temel görevleri olduğunu bildirdi.

Soylu, Emnemanetiyet Genel Müdürlüğü Sosyal Hizmetler ve Sağlık Daire Başkanlığı Şehit Demet Sezen Konferans Salonu’nda düzenlenen “İl Emniyet Müdürleri Değerlendirme Toplantısı”nda katılımcılara hitap etti.

Soylu, seçim dönemine girildiğine işaret ederek, bu dönemi manipüle etmek isteyen anlayışların olabileceğini savundu.

Benzer haberler

ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan Türk içişleri Bakanı…

HDP’den Demokratik Cumhuriyet Konferansı

“Seçimin güvenliği bize emanettir, bu kadrolara emanettir, jandarmamıza, polisimize” diyen Soylu, vatandaşın sağlıkla sandığa gitmesi, yaptığı oy tercihi nedeniyle kimse tarafından öncesinde veya sonrasında baskı altına alınmamasının önemini belirtti.

Türkiye’nin seçimleri başarılı bir şekilde yönettiğini iddia eden Soylu, “Seçimlere halel gelmesini isteyecekler olabilir, buna müsaade etmemek de bizim temel görevimizdir” ifadesini kullandı.

Bu kadroyla birçok seçim geçirdiklerini aktaran Soylu, şunları kaydetti:

“Birçok seçimin içerisinde bulunduk ve her seçim, seçim bittikten sonra, herkesin sonucunu kabul ettiği, güvenliği açısından herhangi bir tartışmanın olmadığı bir seçim olarak nihayetlendi. Bu kadar açık, çünkü gerek Türk Polis Teşkilatı gerek tüm Jandarma teşkilatı, kırsalda ve şehirde gereğini yerine getirip, vatandaşımızın her bir oyunun özgür iradesiyle kullanılıp, sonucun o şekilde oluşmasını temin edecek güvenliğin alınmasını sağlamış durumdadır. Bu da bizim için önemlidir. Bu manipülasyonlara, bu spekülasyonlara mahal vermemek için çok dikkatli olmalıyız hep birlikte.”

 

/Kaynak:BirGün/

İlginizi çekebilir