Soprano Pervin Chakar Urfa, Van, Diyarbakır ve Mardin’de konser verecek

Soprano Pervin Chakar memleketine operanın büyüsünü taşıyacak..

 Mardin’in Derik ilçesi doğumlu, opera sanatçısı Pervin Chakar, 5 Ekim’de Urfa, 6 Ekim’de Van, 7 Ekim’de Diyarbakır ve 8 Ekim’de Mardin’de gerçekleşecek konserlerinde sevenleri ve dinleyicileriyle buluşacak. 

 Geçmiş yıllarda Van, Nusaybin, Batman ve Diyarbakır’da opera konseri veren sanatçı ilk defa kendi memleketi Mardin ve Urfa’da konserler verecek. 

 Konserde halk ezgilerinin yanı sıra İtalyan aryalarını da seslendirecek olan Chakar’a İtalyan piyanist Paolo Villa ve duduk sanatçısı Ertan Tekin eşlik edecek.

 Konser bilgileri: 

5 Ekim, Urfa AVM City, saat 20:00’de 

Biletler için: https://biletinial.com/tr-tr/muzik/pervin-chakar-opera-resitali

**

6 Ekim, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Cengiz Andiç Kültür Merkezi, saat 19:00’da 

Biletler için: https://biletinial.com/tr-tr/muzik/pervin-chakar-opera-resitali


**

7 Ekim, Diyarbakır Sezai Karakoç Kongre ve Kültür Merkezi, saat 20:00’de 

Biletler: Tükendi

**

8 Ekim, Mardin Yay Grand Hotel Cemal Yay KS, saat 20:00’de

 Biletler için:https://www.biletix.com/performance/2GP41/001/TURKIYE/tr

 PERVIN CHAKAR kimdir?

 Soprano Pervin Chakar, sadece opera repertuarının rafine bir yorumcusu değil, aynı zamanda ve her şeyden önce, anavatanının müzikal birikiminin de güçlü bir icracısıdır. Halk müziği şarkılarının yapısını bozmadan Batı müziğine ve enstrümanlarına uyarlayan Chakar, sesiyle Doğu ve Batı arasında adeta bir köprü kuruyor. 

Kendisi, İtalya’nın Perugia kentindeki Conservatorio F. Morlacchi’den onur derecesiyle mezun oldu. Sulmona’daki Maria Caniglia Opera yarışmasında birincilik, Milano’da Magda Olivero Opera Yarışması’nda ikincilik ödülü ve ardından Paris’te Academie Disque du Lyrique tarafından verilen Altın Orfeo, Grand Prix Leyla Gencer ödülünü kazandı. Andante Müzik Dergisi Donizetti Müzik Ödülü ve Semiha Berksoy Vakfı tarafından En İyi Kadın Sesi ödüllerine layık görüldü.

Chakar, ayrıca, Teatro Alla Scala (Lulu), Teatro La Fenice (Maria Stuarda), Teatro Comunale di Bologna (L´Olimpiade), Teatro Verdi Trieste (Gloria di Vivaldi), Macerata Opera Festivali (Carmen ve Bir Yaz Gecesi Rüyası), İrlanda’da Lismore Müzik Festivali (Sevil Berberi), Theater an der Wien (Lulu), İspanya’da Oditoryum Zaragoza (Montserrat Caballe Konseri), İstanbul Müzik Festivali, Ankara Devlet Operası (Deidamia), İstanbul Süreyya Operası, Cagliari Lirik Tiyatrosu (Cosi Fan Tutte), Lecce Politeama di GrecoTiyatrosu(Der Rosenkavalier), Modena Belediye Tiyatrosu (Pavarotti anısına konser), Musica Riva Festivali (Rigoletto ve Carmina Burana), Verona Filarmoni Tiyatrosu (konser), Bari’deki Petruzzelli Tiyatrosu (Sevil Berberi ve Sihirli Flüt), Fabriano Gentile Tiyatrosu, Wexford Opera Festivali (La Cambiale di Matrimonio), Festival della Valle d´Itria, Parcodella Musica di Santa Cecilia, Teatro Valli Reggio Emilia Tiyatrosu ve Moskova / Kremlin’de (Pavarotti anısına konser vesilesiyle) birçok prestijli konser salonunda ve operalarda yer aldı.

 

İlginizi çekebilir