Sırrı Sakık’tan Kılıçdaroğlu’na çağrı: Elinizde ne varsa açıklayan yoksa mahkemede müfteri olarak hesabını vereceksiniz

Yeşil Sol Parti Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun seçim sürecinde Babala TV’de kendisi için sarf ettiği sözlere yanıt vererek, iddiasını ispatlaması çağrısında bulundu. Sakık, “bu çirkin iddialarınızla ilgili video, kayıt, ses, belge veya her ne varsa sunmanızı bekliyorum. Aksi taktirde mahkemede müfteri olarak hesabını vereceksiniz” dedi.

Sırrı Sakık, Kılıçdaroğlu’nun seçim sürecinde Babala TV’de kendisi için sarf ettiği sözlere sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile yanıt verdi. “Ben sürecin hassasiyetinden ve halkın umudundan dolayı seçim sonucunu beklemeyi tercih ettim” diyen Sakık, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ikinci tur seçimleri öncesinde şahsıma yönelik ağır ithamlarda bulundunuz. Ben sürecin hassasiyetinden ve halkın umudundan dolayı seçim sonucunu beklemeyi tercih ettim. İktidarı “onun diliyle” yeneceğim, milliyetçilere şirin gözükeceğim derken bize kalan sizin gerçeklikle alakası olmayan iftira diliniz oldu. Açık çağrımıza, onlarca yıllık parlamento mesaimize rağmen sözlerinizi düzeltme nezaketinizde bile bulunmadınız.

“DGM’de idamla yargılanıyordum”

Benzer haberler

Gözaltına alınan siyasilerin soruşturmasında ‘gizlilik’…

Ankara’da İçişleri Bakanlığı eylemini HPG üstlendi

Kemal Bey, bana yönelik özel savaş medyasının dilini kullanırken ben Ağrı köylerinde ikinci tur için seçim çalışmalarındaydım ve aynı süreçte bana verilen 5 yıl 10 ay ceza haberini de almıştım. Şimdi sizin iddianıza birkaç not eklemek isterim. Evet ben derin devleti çok iyi bilirim, eski tanışırız. Siz 1990’lı yıllarda SSK bürokratıyken bizim köylerimiz yakılmış, arkadaşlarımız, halkımız katledilmişti. Asit kuyularında, toplu mezarlarda yakınlarımızı teşhis ediyorduk. Sizin hiçbir risk almadığınız yıllarda ben abimin kanını kaldırımdan silmeye çalışıyordum, DGM’de idamla yargılanıyordum. Dilerim size “derinden” bilgiler getiren “dürüst ve namuslu bürokratlar” bu bilgileri de getirmiştir. Şimdi size düşen “dürüst ve namuslu bir siyasi lider” olarak bana yönelik iftiralarınız ispatlamaktır. İkinci tur öncesi muhattabınız ve rakibinize yaptığınız şu çağrıyı da iliştiriyorum. Sizden bu çirkin iddialarınızla ilgili video, kayıt, ses, belge veya her ne varsa sunmanızı bekliyorum. Aksi taktirde mahkemede müfteri olarak hesabını vereceksiniz.”

“Biz devletin derinliklerinde nelerin döndüğünü gayet iyi biliriz”

Kılıçdaroğlu, katıldığı Oğuzhan Uğur‘un sunduğu Babala TV yayınında, Sırrı Sakık’la ilgili kendisine sorulan bir soruya şu yanıtı vermişti: “Sırrı Sakık bizi destekleyecekmiş. Sırrı Sakık bize hangi desteği verecek, nasıl bir destek verecek bize? Biz devletin derinliklerinde nelerin döndüğünü, kimlerin kimlere hizmet ettiğini, kimlerin hangi gerekçelerle konuştuğunu gayet iyi biliriz.”

/T24/

İlginizi çekebilir