CHP Sözcüsü Öztrak AKP- HÜDA PAR görüşmesini eleştirdi: Terör örgütünün siyasi uzantılarıyla kol kola girecek kadar durumları vahim

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, HÜDA PAR’ın AK Parti ile görüşmesine ilişkin, “Biz bunların masasında, dört parti var diye biliyorduk. Meğerse masanın altında gizli ayaklar da varmış. Teşbihte hata olmaz; bunlar yakında ‘Bekarlığa Veda Partisi’ni de siyasi parti sanıp masalarına ayak yapmaya kalkarlarsa kimse şaşırmasın. Diyarbakır Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan’ı kalleşçe katleden, terör örgütünün siyasi uzantılarıyla kol kola girecek kadar durumları vahim” dedi.

Öztrak, CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısından sonra yaptığı açıklamada konuyla ilgili şunları söyledi:

“Diyarbakır Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan’ı kalleşçe katleden, İslamcı Feminist yazar Konca Kuriş’i domuz bağı ile öldüren, Zehra Vakfı Başkanı İzzettin Yıldırım’ı, Gazeteci Halit Güngen’i infaz eden terör örgütünün siyasi uzantılarıyla kol kola girecek kadar durumları vahim. Siyasetçi, gömleğini akşam nerede çıkardıysa sabah da aynı yerde giymelidir.

“Ama ahlak gömleğini çıkaran, üzerine başka hiçbir gömleği giyemez. Hadi Erdoğan’ı anladık. Peki, Bahçeli’ye ne demeli? Bahçeli bu saatten sonra şehit Ali Gaffar Okkan’ın adını ağzına nasıl alabilecek? Sinan Ateş’in katillerine tek kelime edemediği gibi Ali Gaffar Okkan’ın katillerine de mi sessiz kalacak? Şehit polis memurumuz Atilla Durmuş’un aziz hatırasından hiç utanmayacak mı?”

/BBC Türkçe/

İlginizi çekebilir