Şenyaşar ailesinin pankartları resmi araçlarla kapatıldı, Ferit Şenyaşar: “Bu araçlar mücadelemizi engelleyemeyecektir”

Pankartlarını astıkları adliye duvarının önünün araçlarla kapatıldığını söyleyen Ferit Şenyaşar,”Bu araçlar mücadelemizi engelleyemeyecektir” dedi.

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti eylemi 639’uncu gününde sürüyor. Anne Emine Şenyaşar ve Ferit Şenyaşar’ın nöbet tuttuğu adliye önündeki pankartlarının önü yaklaşık 1 haftadır resmi plakalı araçlar kapatılıyor.

‘ZULÜM DEVAM EDİYOR’
Adalet nöbetlerinin 2’nci yılına girdiğini belirten Ferit Şenyaşar, adliyeye günde yüzlerce kişinin girdiğini söyledi. Yaşanan adaletsizliği, hukuksuzluğu herkesin gördüğünü ifade eden Şenyaşar, “Hastanede, Pirsûs’ta katliam yapan bir milletvekili olduğu için yargı işlemiyor, zulüm devam ediyor” dedi.
‘ARAÇLAR MÜCADELEMİZİ ENGELLEYEMEZ’
Görevinin başında olan başsavcının adaleti sağlamak yerine duvar önüne astıkları pankartlarının görülmemesi için hem sağ hem de sol tarafa araç yerleştirdiğini söyleyen Şenyaşar,”Bu araçlar sırf pankartları engellemek için burada durdurulmuştur. Bu araçların pankartımızı gizlemekteki kasıt, güneşi balçıkla sıvamak içindir. Biz haklıyız, mücadelemiz TBMM gündeminde, bu haksızlık, bu adaletsizlik giderilmediği takdirde biz adliye önünden ayrılmayacağız. Başsavcıya da diyoruz ki, güneş balçıkla sıvanmaz. Araçlarınız burada durarak mücadelemizi engelleyemeyecektir” diye konuştu.
Kaynak: MA
İlginizi çekebilir