Şenyaşar ailesi: Kutsal olan onurlu ve adil bir yaşamdır

– Adalet mücadelesini sürdüren Şenyaşar ailesi, kutsal olan onurlu ve adil bir yaşam olduğunu belirterek, “Sessiz kalmak, zulme ortak olmaktır” dedi. 

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti 389’uncu gününde. Anne ve oğlu sabah saatlerinde Suruç ilçesinde bulunan evlerinden, Urfa Adliyesi önüne geldi. Aile, “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak adlandırılan alanda “İki evladımı ve eşimi hastanede katlettiler! Tek tutuklu yok! Üstünlerin talimatıyla bir oğlum 4 yıldır tek kişilik hücrede tutuklu. Oğlum için acil tahliye istiyorum. Şenyaşar ailesi için adalet herkes için adalet” yazılı pankartı beton bariyerlere asarak nöbeti başlattı.
Benzer haberler

Rojava: Uluslararası Koalisyon ve SDG ortak tatbikat…

Kobani Davası’nda tüm talepler reddedildi

‘ADALET İSTİYORUZ’
Aile, sanal medya hesabından, Urfa Valisi Abdullah Erin, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın hesaplarını etiketleyerek, “Kutsal olan yaşamak değildir. Onurlu ve adil bir yaşam için adalet istiyoruz. Sessiz kalmak, zulme ortak olmaktır” mesajını paylaştı.

 

/MA/

İlginizi çekebilir