Şenyaşar ailesi: Bu hukuksuzluğu yapanlar elbet bir gün yargılanacak

Adalet Nöbetini sürdüren Şenyaşar ailesi, “Bu hukuksuzluğu yapanlar elbet bir gün yargılanacaklar” mesajı paylaştı. 

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti 402’nci gününe girdi. Annesiyle birlikte nöbeti sürdüren Ferit Şenyaşar, Elazığ Cezaevi’nde tutulan kardeşi Fadıl Şenyaşar’ın görüşüne gittiği için anne Emine Şenyaşar’a saldırıdan yaralı kurtulan bir diğer oğlu Mehmet Şenyaşar eşlik etti.
Anne ve oğlu sabah saatlerinde Suruç ilçesinde bulunan evlerinden, Urfa Adliyesi önüne geldi. Aile, “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak adlandırılan alanda “İki evladımı ve eşimi hastanede katlettiler! Tek tutuklu yok! Üstünlerin talimatıyla bir oğlum 4 yıldır tek kişilik hücrede tutuklu. Oğlum için acil tahliye istiyorum. Şenyaşar ailesi için adalet herkes için adalet” yazılı pankartı beton bariyerlere asarak nöbeti başlattı.
Benzer haberler

Gazeteci Işık, Evran’ı yazdı: Mücadelesini miras bıraktı;…

Kılıçdaroğlu: Bazı sorunlar belediye başkanlarının elinde…

Aile sanal medya hesabından, “Dünya sosyal medyayı eğlence amaçlı kullanıyor. Biz ise sosyal medyayı, insanların ve yetkililerin vicdanına seslenerek; ‘Hak, hukuk, adalet’ talep etmek için kullanıyoruz. Bu hukuksuzluğu yapanlar elbet bir gün yargılanacaklar” mesajı paylaşıldı.

 

 

/MA/

İlginizi çekebilir