Selvi Kılıçdaroğlu’nun koronavirüse yakalandığı açıklandı

CHP’nin ‘İkinci Yüzyıla Çağrı’ başlıklı vizyon belgesi İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinlikle kamuoyuna açıkladı. Bir yandan akademisyen ve uzmanların açıklamalarının halka nasıl ulaşacağı konuşulurken, ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu da iktidara yürüyüş mesajları verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu’nun basına gözü kapalı şeklinde yansıyan fotoğrafı ise iktidara yakın medya tarafından servis edildi. Selvi Kılıçdaroğlu’na yönelik paylaşımlar tepki çekerken CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka düzenlediği basın toplantısında açıklama yaptı.

CHP’li AYLİN NAZLIAKA SELVİ KILIÇDAROĞLU’NUN KORONAVİRÜSE YAKALANDIĞINI AÇIKLADI

Aylin Nazlıaka, “Selvi Hanımın bir anlık gözlerini kapatmış olmasının böylesi bir malzemeye dönüştürülmüş olması, üstelik de tüm Türkiye’nin gündemini oluşturacak olan, halka büyük bir umut olacak olan son derece etkili konuşmaların yapıldığı güçlü bir gündem varken Selvi Hanıma odaklanılmak noktasına gelinmesi gerçekten hepimizi üzmüştür dedi.

 

CHP’li Nazlıaka, “Bu her şeyden önce kadına yönelik şiddettir. Selvi Hanım bir kadın olarak eşinin önemli bir gününde, kendisinin de tanıklık etmek istediği tarihi bir günde onun yanında bulunmak istemiştir. Ama görüyoruz ki birileri buna bile tahammül edemiyor, buradan kendisine bir siyasi malzeme çıkarmaya çalışıyor. Dilerdik ki bu suni gündeme odaklananlar bir eline iş bir eline aş yazarak intihar eden vatandaşlarımıza odaklansınlar” değerlendirmesinde bulundu.

Nazlıaka, “Ancak kendisi rahatsızdı. Buna rağmen sağlık koşullarını zorladı. Etkinliğe gelmeden önce tedavi uygulandı kendisine, serum verildi. Hatta bu nedenle 11 dakika kadar geç başladı. Genel Başkanımız da eşinin tedavisinin bitmesini bekledi” bilgisini aktardı.

 

CHP’li Aylin Nazlıaka, “Bu son derece utanç verici. Ayrıca Selvi Hanım sonrasında test yaptırdı, bunu paylaşmak zorunda olmak da çok utanç verici ama kendisinin Covid pozitif olduğu da ortaya çıktı. Buradan geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” diye konuştu.

 

/Gerçek Gündem/

İlginizi çekebilir