Sedat Bozkurt: Ülkü Ocakları’nın eski başkanları Kılıçdaroğlu için sahaya iniyor

Ülkü Ocakları’nın eski başkanlarının, Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim kampanyasına destek vereceği belirtildi.

Kısa Dalga yazarı Sedat Bozkurt, bugünkü ‘Saray gergin hem de çok gergin’ başlıklı yazısında, MHP’den ihraç edilen ya da istifa eden partisiz Ülkü Ocakları’nın eski başkanlarından oluşan ‘Ülkücü Tavır Platformu‘nun harekete geçtiğini belirtti.

Kısa Dalga yazarı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan karşısındaki en güçlü adayı desteklemek için prensip kararı alan platformun, bu desteğini somutlaştırdığın kaydetti.

Benzer haberler

Cemal Nebez Ödülü Kürtçe öğretmeni Zara Muhammedi’ye…

Amerika’dan İran’ın silah programını destekleyen Türk…

Bozkurt şunları yazdı: “Türkiye genelinde ülkücülerin Kılıçdaroğlu’na oy vermelerini sağlamaya çalışacaklar. Bunun için de ellerinde çok güçlü bir gerekçe de var; MHP içinde ciddi kırılma yaratan eski yol arkadaşları Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş’e yapılan suikast ve bunu çözme sözü veren Kılıçdaroğlu. Bir hafta sonra Ankara’da toplanacak olan Platform, seçime kadar kullanacakları zeminleri belirleyecek, medyayı kullanmayı ya da il il, ilçe ilçe dolaşmayı karara bağlayacaklar. Hedeflerinde sadece Erdoğan ile AKP yok, MHP yönetimi de var.”

Eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Sinan Ateş, 30 Aralık 2022’de Ankara’nın Çankaya ilçesi Kızılırmak Mahallesi’nde bir binadan çıkarken silahlı saldırıya uğramış, hayatını kaybetmişti.

CHP lideri, “Bu benim gençlerimize ve CHP’de siyaset yapan ülkücülere sözümdür” diyerek Sinan Ateş’in unutulmayacağını ifade etmişti.

/Kısa Dalga/

İlginizi çekebilir