Sağlık Bakanı Koca’nın sosyal mesafe kurallarının yok sayıldığı fotoğrafı büyük tepki aldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sosyal mesafe kurallarının yok sayıldığı cenazeden fotoğrafı, salgında hayatını kaybedenlerin yakınlarından büyük tepki aldı.

Yurttaşlara her fırsatta koronavirüs salgınına karşı ‘sosyal mesafe’ ve ‘kalabalıktan uzak durma’ uyarıları yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, YÖK Başkanı Yekta Saraç ve iş insanı Fatih Saraç’ın babası Muhammed Emin Saraç’ın cenazesinde ortaya çıkan fotoğrafı büyük eleştiri konusu oldu.

Salgın yokmuşçasına binlerce kişinin mesafeye de dikkat edilmeksizin bir araya geldiği Fatih Camii avlusunda, Bakan Koca’nın da saf tuttuğunu gösteren fotoğraflara salgında hayatını kaybedenlerin yakınları da isyan etti.

Benzer haberler

Mesrur Barzani, Brett McGurk ile KDP-YNK ve Erbil- Bağdat…

Filistin yönetimi, İsrail ile güvenlik işbirliğini…

Koronavirüs kaynaklı olarak annesini kaybettiğini belirten Yakup Bayrak, Twitter hesabından Bakan Koca’nın hesabını etiketleyip “Sn. @drfahrettinkoca hastanenizden cenazesini alıp, Pandemi önlemlerine uymak için sadece 10 (bakın yazıyla da yazayım on) kişiyle birlikte gömdüğüm annemin üzerine yemin ederim, hiç kimsenin şu aşağıdaki vb olaylardaki iki yüzlülüğünüzü unutmamaları için yaşayacağım. Andım olsun” diye yazdı.

Yakup Bayrak’ın tweet’i, binlerce Twitter kullanıcısı tarafından paylaşıldı.

Salgın nedeniyle babaannesinin cenazesine gidemediğini dile getiren Ayşegül Kula da tepkisini “Bu görüntüyü hiç unutmayacağım. Sizin acınız benim acımdan daha değerli değil. Kabul etmiyorum.” diyerek dile getirdi.

Kaynak: Cumhuriyet

 

 

 

İlginizi çekebilir