Rojava: ABD Dışişlerinin Efrin açıklaması haksız ve gerçekten uzaktır

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsünün “Türkiye’deki mültecilerin Efrin’e yerleştirilmesi demografik değişikliğe neden olmuyor” açıklamasına yanıt veren Bedran Çiya Kurd, “Bu açıklamalar haksız ve gerçekten uzaktır” dedi.

Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi Dış İlişkiler Dairesi Eş Başkanı Bedran Çiya Kurd, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller’ın “Türkiye’deki mültecilerin Efrin’e yerleştirilmesinin demografik değişikliğe neden olmadığı” şeklindeki açıklamasının gerçekten uzak olduğunu söyledi.

Benzer haberler

Konuya ilişkin Twitter hesabından açıklama yapan Çiya Kurd, bunun siyasi bir tavrın sonucu ve haksızca bir durum olduğunu vurguladı. Ayrıca bu yaklaşımla durumun daha da karmaşıklaşacağını belirterek bu yaklaşımın Türk devletinin taleplerine uygun olarak iş birliği yapıldığının altını çizdi.

İşgalci Türk devletinin işlediği insanlık dışı faaliyetlerine karşı ciddi bir tavır almaya çağrı yapan Çiya Kurd, “Efrin’deki demografik değişikliği girişimlerini ve uçaklarının güvenli bölgelere yönelik saldırılarını durdurun” dedi.

 

/ANHA/

İlginizi çekebilir