Putin Ukrayna’da iki bölgeyi ziyaret etti

Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin, Ukrayna’da ülkesinin ilhak ettiğini iddia etti iki bölgeyi ziyaret etti ve askeri yöneticilerle biraraya geldi. Putin Ukrayna topraklarını ziyaret ederken Rus ordusu da Bakhmut şehrine yönelik hava saldırıları ve topçu atışlarını arttırdı.

Kremlin Sarayı’ndan yapılan açıklamada, Putin’in Ukrayna’nın güneyindeki Herson’da askeri yetkililerle biraraya geldiği, daha sonra da Luhansk’ın doğusundaki ulusal muhafızların merkezini ziyaret ettiğini duyurdu.

Putin’in toplantı sırasında hava kuvvetlerinden ve Dinyeper’deki askeri birimlerin üst düzey yöneticilerinden bilgiler aldığı, ayrıca Herson ve Zaporijya’daki duruma dair de değerlendirmelerde bulundukları belirtildi.

Benzer haberler

Rojava: Uluslararası Koalisyon ve SDG ortak tatbikat…

Hak İhlalleri Raporu: 2023 yılında en az 3 bin 301 insanın…

Putin toplantıda üst düzey askeri yetkililere “Benim için sizin fikirlerinizi almak ve durum nasıl geliştiğine dair bilgi alışverişinde bulunmak son derece önemli” dedi.

Rusya lideri, geçen ay da ülkesinin 2014 yılında ilhak ettiği Kırım’ı ve Donetsk bölgesinin güneydoğusundaki Mariupol şehrini ziyaret etmişti.

 

/euronews/

İlginizi çekebilir