Pişman olmadığını söylediği için tahliyesi 3 ay ertelenen Barış Annesi Hanse Bulut tahliye edildi: Pişman değilim…

 Pişmanlık dayatmasını kabul etmediği için tahliyesi 3 ay ertelenen Barış Annesi Hanse Bulut, tahliye edildi. Bulut, “Pişman değilim. Yaşadığım sürece bu davadan vazgeçmeyeceğim” dedi.

Şakran Kadın Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan 65 yaşındaki Barış Annesi Hanse Bulut tahliye edildi. Bulut, yakınları ile Ege Tutuklu ve Hükümlü Yakınları Derneği (Ege TUHAYDER) üyeleri tarafından çiçeklerle karşılandı.  Cezaevi önünde kısa bir açıklama yapan Bulut, “Nusaybin davasından tutuklandım. Başım diktir. Pişman değilim. Yaşadığım ve ayaklarım üzerinde durabildiğim sürece, gücüm yettiği sürece bu davadan vazgeçmeyeceğim. Arkadaşların bolca selamı var. Bedenim dışarda olabilir ama ruhumun yarısı içeride kaldı” dedi.
TAHLİYESİ 3 AY ERTELENMİŞTİ
Benzer haberler

Lavrov BM’nin Karadeniz tahıl anlaşmasını canlandırma…

Almanya’da aşırı sağcılık ve demokrasi karşıtlığında…

Bulut, Mêrdîn’in Nisêbîn (Nusaybin) ilçesinde 2015 yılında ilan edilen sokağa çıkma yasakları döneminde evinden çıkamamış ve bu nedenle hakkında “örgüte yardım etmek” iddiasıyla dava açılmıştı. Bulut, hakkında açılan davada verilen 2 yıllık hapis cezasının onanması üzerine İzmir’in Konak ilçesinde 10 Eylül 2021’de tutuklanmıştı.
Tansiyon ve diyabet hastası olan Bulut, 24 Mart’ta Cezaevi İdare ve Gözlem Kurulu’na çıkarılmış ve “pişmanlık” dayatmasını maruz kalmıştı. Bulut’un tahliyesi, dayatmayı kabul etmemesi üzerine 3 ay ertelenmişti.

 

/Mezopotamya Ajansı/

İlginizi çekebilir