Pakistan’da acil güvenlik toplantısı

Pakistan Başbakanlığı, İran’la yaşanan gerilimden sonra bugün ordu ve istihbarat şefleriyle acil bir güvenlik toplantısı yapılacağını duyurdu.

İki ülke arasındaki sorunlu sınır bölgesi Gazze’deki İsrail saldırıları devam ederken bölgede yeni bir gerilimin oluşmasına neden oldu.

Sınır bölgesi Belucistan’da görülen askeri eylemler, İsrail-Hamas savaşıyla zaten alevlenmiş olan bölgesel gerilimi daha da körüklemiş durumda.

İran, geçtiğimiz günlerde Pakistan’daki “terörist” hedeflere füze ve insansız hava aracı saldırısı düzenlerken, Pakistan da bunun üzerine İran’daki militan hedefleri vurdu.

Toplantıya Genelkurmay ve İstihbarat Başkanı da katılıyor

Bir İslamabad güvenlik yetkilisi öğleden sonra yapılacak toplantıya Genelkurmay Başkanı ve istihbarat başkanının da katılacağını söyledi.

Pakistan’ın geçici lideri Enver-ül Hak Kakar da saldırıların ardından İsviçre’nin Davos kentinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’na yaptığı ziyareti yarıda kesti.

Geçici hükümet, Pakistan’ı sadece üç hafta sonra yapılacak olan ve seçim öncesi hile iddialarıyla gölgelenen genel seçimlere götürüyor.

 

/Kaynak: Euronews/

İlginizi çekebilir