Özgür Özel: Şu an devletle millet yarışıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, yerel seçimlerden saatler önce başta gençler olmak üzere bütün vatandaşları oy vermeye çağırdı. “Türkiye tek parti rejimine evrilmiş, demokrasisi askıya almış durumda” diyen Özel „devletle milletin yarıştığını“ söyledi.

Seçim öncesi son gününü İzmir’e ayıran CHP lideri, seçmeni AK Parti iktidarına sarı kart göstermeye çağırdı. Yarın yapılacak yerel seçimlerin iki önemli sonuç doğuracağını belirten Özel, bunlardan ilkinin yerel yöneticilerin belirlenmesi olacağını kaydetti.

“Genel yönetimdeki orantısız gücün yerelden dengelenmesi önemli”

Özgür Özel, seçimlerin ikinci sonucunun ise “genel yönetimdeki orantısız gücün yerelden dengelenmesi” olacağını savundu.

Ekonomik durumu öne çıkaran CHP Genel Başkanı, “Genel seçimlerde montaj kasetlerle, videolarla korkuları yöneterek, ‚eğer biz gelmezsek felaket olur‘ diyerek küçük bir farkla seçimi kazananlar 10 aydır Türkiye’ye kan kusturuyor. Emekliler, esnaflar, çiftçiler perişan durumda. Genel yönetimdeki orantısız gücün yerelden dengelenmesi önemli. Milletimiz yarın bu orantısız güce sarı kart gösterecek. Başta emekliler ve bütün toplumun ezilen kesimleri sesini duyurursa 1 Nisan’da itibaren bambaşka bir Türkiye olacak. Bu iktidar her şeye rağmen oy alıyorum hissiyatını sürdürürse kimsenin sesini duymamaya devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Devletin tüm imkanlarının bir parti için seferber edildiğini savunan CHP lideri, “Bakanlar var güçleriyle siyasete geldiler karıştılar. İzmir’de de orantısız bir devlet gücü ile bizim adaylarımız öz güçleriyle mücadele etti. Kenan Evren de seçim sonuçlarına müdahale ettiğinde millet gerekeni yapmış ve seçimi millet kazandırmıştır. Şu anda devletle millet yarışıyor. Devletle Türkiye İttifakı yarışıyor. Milletimiz yine millete kazandıracaktır” diye konuştu.

Gençlere ‘sandığa gidin’ çağrısı

Özel, özellikle genç seçmenlere de sandığa gitme çağrısı yaptı: “Ülkesini seven, yarınından endişe duyan tüm gençleri yarın sandık başına gelmeye ve geleceklerine sahip çıkmaya davet ediyorum.” Seçim sonuçlarından umutlu olduğunu vurgulayan Özel, “Geçmişte büyük ittifaklarla başardığımız bir işi seçmenimizin sağduyusu ile Türkiye İttifakı’na sahip çıkarak koruyacağımız düşünüyoruz” ifadesini kullandı.

Sandık görevlilerine sonuçlar alınana kadar sandık başını terk etmeme çağrısı yapan CHP lideri, sonuçlar açıklandıktan sonra da taşkınlık yapılmamasını ve kimsenin rencide edilememesini istedi.

 

/VOA/

İlginizi çekebilir