Özgür Özel: . Kayyım siyasetini kesin bir dille reddediyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan ile CHP Genel Merkezi’nde bir araya geldi.

CHP lideri Özel’e, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ve Genel Başkan Yardımcıları Gül Çiftci ile Gökan Zeybek eşlik etti.

Özel görüşmenin ardından açıklama yaptı.

Özel’in açıklamaları şöyle: 

“DEM Parti ile ilişkilerimizi şeffaf şekilde yürütmeyi, Türkiye’nin önemli konularında görüş alış verişini sürdüreceğiz. Bu ziyarette ülke meseleleriini konuşurken hem ekonomik hem siyasi boyutunu konuştuk. Yerel seçimler bu kadar yakınken konular bundan bağımsız değildi. Cumhuriyetin 100. yılında cumhuriyeti kurmuş ülkeye çok partili demokrasiyi getirmekle övünen siyasi partinin genel başkanı olarak, bazı yerel parti yöneticilerinin seçip bazılarının seçemediğini kabul etmemiz mümkün değil. Kayyım siyasetini kesin bir dille reddediyoruz. Bu ülkede her seçmen kendisini kimi yöneteceğini seçebilmeli. 

Pazar günkü mitingimize davet ediyoruz. Gelin ortak geleceğimize Tandoğan’da sahip çıkıyoruz. Ülkenin ortak geleceğine hep birlikte sahip çıkma seçimi olduğunun altını çiziyorum.”

DEM Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları’nın açıklamaları şöyle:

“Yargı krizi öyle bir hale geldi ki, Can Atalay Meclis’te olması gerekirken şu an içeride.

Bu seçim yüz yıl boyunca eksik bıraktıklarımızı tamamlamak demokrasinin taşlarını yerine oturtmak için bizim için önemli bir fırsat”

DEM Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan:

”Bunun sadece iade-i ziyaret olmadığını başkanlar dile getirdiler. Türkiye önemli krizler yaşıyor. Bir çok şey konuşulup tartışıldı. Yerel seçimleri konuştuk, tartıştık. Türkiye’de Kürt sorunu var, halkın iradesine kayyım atanıyor. Kayyım siyasetinin son bulmasını istiyoruz…”

/T24/

İlginizi çekebilir