Özgür Özel: Demirtaş’tan bir açıklama beklemiyorum

CHP Genel Başkanı Özgür Özel , 31 Mart Seçimlerine günler kala katıldığı programda önemli açıklamalarda bulundu. Halk TV ekranlarında Seda Selek‚in sunduğu ‚Seçim Özel‘ programına katılan CHP lideri Özgür Özel Malatya, Giresun ve Kilis’e dikkat çekerek, „Orayı biz alacağız“ dedi.

Eskişehir’de makasın açıldığını belirten Özgür Özel, „Ben 3 kere gittim, en önem verdiğim yerlerden biri ve Yılmaz hoca 54 yaşında bir Cumhuriyet kadını olarak inanılmaz bir oy alarak devam edeceğiz“ ifadelerini kullandı. Özel’in konuşmalarından satır başları şöyle:

Son dakika ittifak olur mu?

„Benim muhalefete muhalefet etme gibi bir amacım yok, partiler arası bir anlaşma olmaz ama seçmenin sandıkta bir vicdan ittifak olur. Yani seçmen göz göre göre AKP kazanacağına, burada kim doğruysa ben onu yapacağım diyebilir.

Demirtaş’tan seçim açıklaması gelir mi?

Ben böyle bir açıklama beklemiyorum açıkçası. Bu millet, birileri devlet gücünü kullanıp parmak salladığında bizim milletimiz buna karşı çıkıyor çünkü hepimiz milli iradenin arkasında duruyoruz. Bu coğrafyada devletle millet yarıştığında hep millet kazandı.“

 

/T24/

İlginizi çekebilir