Özgür Demirtaş’tan dikkat çeken dolar yorumu: “Dolar şuan 19 seviyesinde suni olarak tutulmaya çalışılıyor”

Ekonomist Prof. Dr.Özgür Demirtaş dolar ile ilgili dikkat çeken bir değerlendirme yaptı. Demirtaş, “Dolar şuan 19 seviyesinde suni olarak tutulmaya çalışılıyor. Halbuki şu an bırakılsa 24-25’li seviyelere gelecek” diye konuştu.

AKP döneminde artan enflasyon ve TL’nin değer kaybı döviz kurunun rekor seviyelere yükselmesine sebep olurken, Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş’tan dikkat çeken bir değerlendirme geldi.

Demirtaş, dolar kuru ile ilgili şunları söyledi:

*Dolar’ın suni olarak baskılandığını ülkede bilmeyen kalmadı. İhracatçı bu suni baskılamadan dolayı rahatsız.

*Dolar/TL 1.5 seviyesinden saçma sapan Yanlış ekonomi politikası ile 13-15’lere çıkınca Enflasyon tetiklendi. Çalışan maliyetleri, hammadde maliyetleri fırladı.

“ŞU AN BIRAKILSA 24-25’Lİ SEVİYELERE GELECEK”

*Şimdi ise 19 seviyesinde suni olarak tutulmaya çalışılıyor. Halbuki şu an bırakılsa 24-25’li seviyelere gelecek. Çünkü İhracatçının malını rahat satabileceği yer burası.

*Cin bir kere şişeden çıktı. Şişenin ağzını elinizle kapatmayın. Elinizi yırtıp geçecek. Yapmanız gereken şey: MB bağımsızlığı Liyakatli Yöneticilerle Yönetmekti.

*Bunları 183629263936193739 kere yazdım. 10 yıl boyunca yazdım. Dinlemediniz. Sonuç ortada.

*Elinizi şişenin üstüne koyunca şişenin içinde yarattığınız kimyevi reaksiyonu geri çeviremezsiniz…

“1000 TL’LİK BANKNOT LAZIM”

*Yeni Banknot çıkarılması lazım. Bakkala bile giderken yanımızda bir avuç dolusu para taşımamız gerekiyor. 500 ve 1000 TL’lik banknotları çıkarın. Olan oldu…

İlginizi çekebilir