Oktay Candemir: Kan siyaseti HDP’yi taşlıyor

İYİP Genel Başkanı Meral Akşener, “HDP o masaya asla oturamaz,” dedi. Düşünsenize bunu söyleyen 90’ların Faili Meçhul kraliçesi olunca haliyle insan soramadan edemiyor: Pek siz kimsiniz? Çok mu temiz ve masum olduğunuzu düşünüyorsunuz? Bazı insanları kandırabilirsiniz, ama arşiv unutmaz!

HDP’yi Türk toplumu içerisinde şeytanlaştırarak oy devşirmeye çalışırken, kendi katliamlarını örtbas etmeye çalışıyorlar.

HDP’ye ‘Terör örgütü uzantısı’ diyorlar, ‘Masum 50 bin yurttaşımızın kanından sorumlu’ diyorlar. HDP’ye bunu diyen partilerin CV’sine bir bakalım.

Bunu kim söylüyor?

Maraş, Çorum ve onlarca katliamın sorumlusu MHP söylüyor.

90’ların faili meçhul lideri Ağar’dan görevi devralırken ‘Çıtayı daha da yükseltmeye geldik’ diyen Meral Akşener söylüyor.

Roboski katliamında 34 masum köylüyü savaş bombalarıyla katleden AKP söylüyor.

Dersim, Zilan 33 kurşun katliamında iktidar olan CHP söylüyor.

Bunu kim söylüyor?

Cizre bodrumlarında katledilen onlarca insanımızın baş sorumlusu Ahmet Davutoğlu söylüyor.

Madımak katliamında Sivas Belediye Başkanı olan Temel Karamollaoğlu söylüyor.

80 öncesi aralarında İbrahim Kaypakkaya’nın da bulunduğu yüzlerce devrimciyi kendi dergisinde deşifre ederek katledilmelerinin önünü açan ajan Doğu Perinçek söylüyor.

Ermeni mezalimini savunan ve bunu gururla her yerde söyleyen, HDP Milletvekili Garo Paylan’a “Sen de zamanı gelince bir Talat Paşa deneyimi yaşayacaksın ve yaşamalısın,” diyen ırkçı Ümit Özdağ söylüyor.

Günaha girdiği belirtilen bir kadını taşlamak için can atan topluluğa Hz. İsa şöyle der: “İlk taşı günahsız olan atsın.”

Masum değilsiniz hiçbiriniz.

/Bu makale serhatnews’ten alinmistir/

İlginizi çekebilir