ÖHD ve Rosa Kadın Derneği Adalet Nöbeti tutan Emine Şenyaşar’ı ziyaret etti

 ÖHD Diyarbakır Şubesi ve Rosa Kadın Derneği, Urfa Adliyesi önünde Adalet Nöbeti’ni sürdüren Şenyaşar ailesini ziyaret etti.
Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu öldürülen Emine Şenyaşar ve saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti, 562’nci gününde. Sabahın erken saatlerinde Suruç’ta bulunan evlerinden Urfa Adliyesi önüne gelen aile, “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak adlandırılan alanda nöbeti başlattı. Aile, adliye binası önünde bulunan beton bloklara “Şenyaşar ailesi için adalet herkes için adalet” yazılı pankartı astı. Aileyi bugün Rosa Kadın Derneği yöneticileri ve Özgürlük İçin Hukukçular Derneği (ÖHD) Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulu (YK) üyeleri ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Rosa Kadın Derneği Yöneticisi Neslihan Çoban, “Emine anne bu mahkeme kapılarında adalet nöbetini devam ettirmektedir. Ailenin yasının tutmasına dahi izin verilmedi. Her dakika her saniye bu kapılarda bu travmayı yaşıyor” dedi. “Bu trajediye bir son verilmesi gerekiyor” diyen Çoban, adaletin sağlanabilmesi için kamuoyu baskısı oluşturulma gerektiğini vurguladı.

 

/ MA /

İlginizi çekebilir