Müzisyen Onur Şener cinayeti Tanıklar dinlendi: Duyan da yok gören de

Ankara’nın Çankaya ilçesindeki bir eğlence mekanında çıkan tartışmada, müzisyen Onur Şener’in kırık cam bardakla boynundan yaralanarak hayatını kaybetmesine ilişkin 5 sanığın yargılanmasına devam edildi. Tanıkların, kavga anını görmediklerini ve tarafların birbirine söyledikleri sözleri duymadıklarını söylemesi üzerine mahkeme başkanı, “Kavganın neden çıktığını, o an kimin ne söylediğini bir türlü duyan da yok gören de.” ifadesini kullandı.

Ankara’da  Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanıklar İlker Karakaş, Ali Gündüz ve Semih Soyalp ile tutuksuz sanıklar Gözde Gündüz, Jale Erberk ve taraf avukatları katıldı.

Mahkeme heyeti başkanı, dava dosyasına gelen evrakı okuduktan sonra tanık beyanlarının alınacağını bildirdi.

Tanık B.Ö, doktor olduğunu, bacanağıyla eğlenmek için Onur Şener’in sahne aldığı eğlence mekanına gittiklerini söyledi.

İlerleyen saatlerde Şener’in programın bittiğini, kadınlardan oluşan bir gruba özel gösterimde bulunacağını, bu nedenle mekandakilerin çıkmasını istediğini aktaran B.Ö, “Daha sonra nedenini bilmiyorum ama Onur ile beyaz tişörtlü biri tartışmaya başladı. Mekan çalışanları araya girerek tarafları yatıştırdı. Ben de yukarı lavaboya gittim, döndüğümde kimse içeride kalmamıştı. Dışarı çıktığımda duvarın dibinde yatan birine tampon yapılmak istediğini gördüm, ona yardım etmek isterken yaralanan kişinin Onur olduğunu gördüm. Boynunda kan geliyordu, nabzı yoktu, müdahale edilecek bir durum kalmamıştı.” ifadelerini kullandı.

Tanık B.Ö, Şener’in yaralandığı anı görmediğini, taraflar arasında yaşanan tartışmanın nedenini ise bilmediğini söyledi.

Tanık R.T. olayın yaşandığı gece, başka bir eğlence mekanında bulunduğunu, yardım isteyen bir kadın sesi duymasının üzerine dışarı çıktığını belirtti.

Sesin geldiği tarafa yöneldiğini anlatan R.T, “Olayın yaşandığı yere gittiğimde elinden kan gelen bir kişi kaldırımda oturuyordu. Rahmetli de ayaktaydı, atletiyle üzerindeki kanı silmeye çalışıyordu. Boynundan kan geliyordu, önüme doğru düştü. Atletiyle boynuna tampon yapmaya çalıştım. Kimse yanında yoktu.” diye konuştu.

Olayın yaşandığı eğlence mekanının bitişiğindeki iş yerinin sahibi T.Ş. ise bağırma seslerinin gelmesi üzerine kavganın yaşandığı yere gittiğini belirterek, “Onur kanlar içindeydi, Ali ise kenarda oturuyordu, elinde bez vardı. Kavganın neden çıktığını ve kavga anını görmedim. Ben geldiğimde olay yaşanmıştı.” dedi.

Tanıkların, kavga anını görmediklerini ve tarafların birbirine söyledikleri sözleri duymadıklarını söylemesi üzerine mahkeme başkanı, “Kavganın neden çıktığını, o an kimin ne söylediğini bir türlü duyan da yok gören de.” ifadesini kullandı.

Beyanların ardından ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların bu hallerinin devamına karar vererek, duruşmayı 31 Mayıs’a erteledi.

Kaynak: Ntv

İlginizi çekebilir