AA: MİT Suriye’de kritik altyapı tesislerini imha etti

🔴 Türkiye’nin Rojava’da hizmet merkezleri ve altyapı tesislerine dönük saldırılarıyla ilgili devletin resmi ajansı Anadolu Ajansı’ndan itiraf anlamında bir haber paylaşıldı. Haberde ”MİT Başkanlığı Suriye’de, PKK/YPG’ye ait aralarında kritik altyapı tesisi, kontrol noktası, sözde askeri nokta bulunan 23 hedefi imha etti” ifadeleri kullanıldı.

Ajansın ”güvenlik kaynaklarından” aldığını açıkladığı habere göre ”MİT, Irak’ta güvenlik güçlerine yönelik saldırının ardından, Suriye’de PKK/YPG kontrolündeki sözde askeri, istihbarat, enerji/altyapı tesisi, cephane gibi stratejik hedeflerin yanı sıra örgütte sorumlu düzeyde faaliyet yürüten kişileri hedef aldı.”

MİT’in operasyonunda, ” 5 kritik altyapı tesisi, 3 kontrol noktası, 8 askeri nokta, 2 mühimmat deposu, 2 lojistik deposu, 2 teknik araç deposu ve bir tünel olmak üzere toplam 23 hedefin imha edildiği” ileri sürülen haberde saldırıların devam edeceği de belirtildi.

Türkiye’nin Rojava’ya yönelik SİHA saldırıları dünden bu yana artarak devam ediyor.

Dün Tirbespîyê’de petrol istasyonu, Derik’te tahıl ambarını, Eyn İsa’da elektrik üretim tesisini bombalayan Türk SİHA’ları bugün de Kobani’de Çelebiyê ilçesindeki IŞİD Karşıtı Koalisyon üssünü, çimento fabrikası, buğday ambarı gibi tesisleri bombaladı.

İlginizi çekebilir