Meral Akşener: HDP’li Semra Güzel’in fezlekesine ‘evet’ oyu vereceğiz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne yaptığı ziyaretin ardından, “İYİ Parti’nin tutumu her zaman terör, teröre yataklık, iltisak, irtibat gibi konularda açık ve nettir.” diyerek HDP’li Semra Güzel’in fezlekesine ‘evet’ oyu vereceklerini açıkladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı ziyaret eden Akşener daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Benzer haberler

İsveç, Türkiye’nin kırmızı bültenle aradığı bir kişiyi…

Rusya: Amerika’nın Ukrayna’ya askeri desteği…

Akşener şöyle konuştu:

“Bildiğim kadarıyla AKP Genel Başkanı Sayın Erdoğan’ın da ne dediğine dair bilgim yok. AKP yöneticilerinin ısrarla bu konu üzerinden kimsenin bir laf etmediğine dair söylemleri çok ilginç. Muhtemelen şuur altlarındaki Sayın Erdoğan’a, genel başkanlarına duydukları gıcıklığı bizim üzerimizden ortaya döktüler.  Açılım saçılım denilen sürece karşı çıkmış insanlarız. Erdoğan ve arkadaşları “kandan besleniyorlar, analar ağlamasın” diyerek taciz eden bir dili kullanmışlardı.

Şahsen ben 2010 yılında, üniversitede hocaydım, çok ilginçtir bir Kürt öğrencinin aramasıyla o meşhur çadır mahkemelerinde teröristler mahcup olmasın, üzülmesin, sıkılmasınlar diye Türk bayrağının ve Atatürk’ün resminin çıkarıldığını öğrendim. Ben onu Meclis’te devrin Adalet Bakanı’na sormuştum ve kamuoyuna mal olmuştu. 

Semra Güzel’in fezlekesi gelecek Meclis’e ama emin değilim çünkü ne zaman AKP’liler bağırdılar hiçbir sonuç olmadı. Bu fezlekeye “evet” oyu verecek arkadaşlarımız. İYİ Parti’nin tutumu her zaman terör, teröre yataklık, iltisak, irtibat gibi konularda açık ve nettir. Burada sorunumuz yok, umarım rahatlamışlardır.”

/Euronews/

İlginizi çekebilir