Menzil Cemaati: Erdoğan’ı ikinci turda da desteklemeye devam ediyoruz

Menzil Cemaati’ne bağlı Semerkand Vakfı, seçimlerin ikinci turunda da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini açıkladı.

14 Mayıs seçimlerinden Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı AKP’li Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyen Menzil Cemaati, ikinci tur seçimlerinde de Erdoğan’ı destekleyeceğini açıkladı.

Menzil’e bağlı Semerkand Vakfı’ndan yapılan açıklamada, “Türkiye’nin hedeflerini gerçekleştirmesi için istikrara ihtiyacı vardır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı ikinci turda da desteklemeye devam ediyoruz” denildi.

Benzer haberler

76. Cannes Film Festivali: Altın Palmiye ödülü Anatomy of a…

Diyanet İşleri Başkanı: Üniversitelerimizde 208 cami oldu,…

Menzil Cemaati, son yıllarda devlet içindeki kadrolaşması nedeniyle sık sık gündeme geliyor.

MENZİL CEMAATİ NEDİR?
Nakşibendiye’ye bağlı olup Türkiye’deki cemaatler arasında en fazla mensubu olan cemaattir. Muhammed Raşit Erol (1930-1993) tarafından kurulmuştur. Bugün önderleri Abdulbaki Erol’dur. Merkezi Adıyaman’ın Kahta ilçesi olan cemaat Ankara ve İstanbul’da da örgütlü.dMenzil tarikatından Cumhur İttifakı’na destek açıklaması

Türk siyasetçilerden ve Türkiye Cumhuriyeti eski devlet bakanlarından da Menzil Cemaati’ne mensup olanlar söz konusu. Menzil mensuplarının kurduğu Semerkand Vakfı, turizm şirketleri, medya organları, vakıflar ve eğitim kurumları gibi farklı şirket ve yapılanmalar; cemaatin birincil ekonomik kaynağını oluşturmakta. Menzil ismini de ortaya çıktığı Adıyaman’ın Kahta ilçesindeki Menzil köyünden almaktadır.

 

/Kronos/

İlginizi çekebilir